עסקה נוספת לאקרו בדרום ת"א: מגרש ב-73 מיליון שקל

אקרו נדל"ן ושותפיה ממשיכים ברכישת שטח במתחם חסן ערפה בתל אביב • החברה יחד עם הפניקס, יובלים וסיטי בוי רכשו מגרש לפרויקט נוסף במתחם • אקרו תהיה מעורבת בשישה מתוך 14 המגדלים שייבנו במתחם

בעלי השליטה באקרו נדל"ן (מימין): צחי ארבוב, זיו יעקובי ואילן קפון / צילום: אלירן אביטל
בעלי השליטה באקרו נדל"ן (מימין): צחי ארבוב, זיו יעקובי ואילן קפון / צילום: אלירן אביטל

אקרו נדל"ן, שבשליטת צחי ארבוב, זיו יעקובי ואילן קפון, רכשה עם חברת הביטוח הפניקס, חברת יובלים, שבשליטת איציק ברוך, וסיטי בוי, שבשליטת רן בליניקס, רכשו מגרש בשטח דונם ברחוב מנחם בגין, בצלע המערבית של מתחם חסן ערפה (יצחק שדה). הקרקע נרכשה מרשות מקרקעי ישראל ומבעלים פרטיים בתמורה ל-73 מיליון שקל. בכוונת החברות לאחד מגרש זה עם מגרשים אחרים שנרכשו בשנים האחרונות במתחם, להקמת 2 מגדלים של מגורים ותעסוקה. אקרו והפניקס רכשו 75% מהמגרש, ואילו יובלים וסיטי בוי רכשו כל אחת 12.5%.

מתחם חסן ערפה החדש יכלול 14 מגדלים, שביניהם יחבר פארק פנימי. בשולי הפארק תוקם שדרת בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק, מרכזי קניות, ספורט ובילוי. חלק מהמבנים החלו להיבנות, כאשר בסמוך למתחם יעברו שני קווים של הרכבת הקלה.

המגרש מתווסף לחטיבת קרקע בשטח של 2.6 דונם שאקרו רכשה עם הפניקס כבר ב-2019 בתמורה לכ-211.2 מיליון שקל; יובלים החזיקה בשני מגרשים נוספים בשטח כולל של כ-3.5 דונם. בכוונת השותפות לאחד כעת את כל המגרשים למגרש בשטח כולל של 7 דונם, שעליו יקדמו תוכנית ל-80 אלף מ"ר של מגורים, מלונאות, משרדים ומסחר בפרויקט בן שני מגדלים. המגרשים ממוקמים בצמוד לתחנת הרכבת הקלה, הממוקמת על ציר תנועה משולב קרליבך-החשמונאים ומנחם בגין.

לאקרו נדל"ן, פעילות נוספת במתחם. לפני כשבועיים רכשה החברה קרקע בשטח של 7 דונם בפינת הרחובות מנחם בגין ומאזה, בתמורה לכ-340 מיליון שקל, ובכוונתה להקים על שטחה בניין מגורים בן 42 קומות. כיום, מאפשרת התב"ע הקמה של כ-270 יחידות דיור, אך החברה בוחנת אפשרות להגיש תוכנית שתגדיל את זכויותיה במתחם באופן משמעותי. היקף המכירות המוערך עומד על למעלה ממיליארד שקל.

קודם לכן, ב-2018 זכו אקרו, הפניקס ויובלים במכרז לרכישת שלושה מגרשים צמודים במתחם. המגרשים, המתפרסים על שטח כולל של 10.4 דונם, הממוקמים בצומת הרחובות המסגר ו-1185 (רחוב חדש המחבר בין המסגר ודרך מנחם בגין, ומהווה המשך ישיר לרחוב מאז"ה). השותפות מקדמת בימים אלה תוכנית ל-133 אלף מ"ר בשימושים מעורבים, 75% מהם בייעוד לתעסוקה ומסחר והיתרה למגורים. בכוונת החברות להקים במתחם שלושה מגדלים בני 40 קומות כל אחד.

צרו איתנו קשר *5988