בורסות עולם | סיקור שוטף

הדאו ג'ונס טיפס לשיא חדש; גיימסטופ זינקה ביותר מ-100%, טסלה עלתה ב-6.2%

בורסות אירופה ננעלו בעליות של 0.3%-0.8% במדדי המניות • מניות התעופה והקרוזים בלטו בעליות חדות • התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים ירדה ל-1.39% לאחר שבמהלך היום עלתה לכ-1.43%

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל בעליות של 1%-1.4% במדדי המניות המובילים. מדד הדאו ג'ונס ננעל בשיא חדש - 31,974 נקודות.

עליות בולטות רשמו מניות טסלה, בואינג, וויקס וטבע. 

מניית גיימסטופ טסה בכ-104% בשעה האחרונה והמסחר בה הופסק. המניה רשמה ביום ב' את העלייה החדה ביותר בשבועיים האחרונים, כאשר טיפסה ב-13% למחיר של 46 דולר. קמעונאית משחקי הווידיאו, שהסתערות על מנייתה זעזעה את וול סטריט בחודש שעבר, חזרה לעלות לאחר שהמשקיע קית' גיל הכפיל את היקף החזקתו בגיימסטופ. 

21:50

בוול סטריט נסחרים כעת מדדי המניות בעליות של 1.3%-0.6%. חוזה על הנפט מסוג WTI מטפס בכ-2.3% ל-63 דולר לחבית.

סקטור הרכבים החשמליים ונגזרותיו בולט לחיוב. טסלה, ניו ופורסייט  הישראלית רושמות עליות חדות.

גם סקטור מניות האנרגיה הסולארית בולט בעליות, בתוכו סולאראדג'  שעולה ב-4.6%. עוד בולטות בעליות ננו דיימנשן , סיוה , קמטק ואנלייבקס. 

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות של 0.3%-0.8% במדדי המניות. בוול סטריט נסחרים כעת מדדי המניות בעליות של 0.3%-0.7%.

מניות התעופה והקרוזים בולטות בעליות חדות, ביניהן בואינג  וקרניבל . גם סקטור הנפט בולט בעליות על רקע עלייה נוספת של כ-2.2% במחיר הנפט מסוג WTI. 

 התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים יורדת ל-1.39% לאחר שמוקדם יותר עלתה לכ-1.43%.

17:45

מגמה מעורבת בוול סטריט כעת. מדד הדאו ג'ונס עבר לעלייה קלה ואילו הנאסד"ק נסחר בירידה של כ-0.6%. 

מניות גיימסטופ  ו-AMC בולטות בעליות חדות. עוד בולטות בעליות מניות אורקל , אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס הולדינגס 

בקרב המניות הישראליות עליות בולטות רושמות מניות טבע , גילת , מדיגוס , אלטק, ביוליין ואורמד.

17:00

מגמה שלילית בוול סטריט. מדדי המניות המובילים נסוגים ב-0.2%-1.1%. 

 חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון  הגישה היום (ד') את המסמכים המפורטים המתארים את הניסוי שערכה בחיסון שלה לקורונה (Covid-19). המסמכים הוגשו על ידי יאנסן, החברה הבת של ג'ונסון אנד ג'ונסון לתחום התרופות והחיסונים. ג'ונסון היא הראשונה להביא לאישור ה- FDA חיסון שאינו מבוסס על RNA, אלא על וירוס בלתי מזיק שהונדס גנטית כך שיכיל את חלבון הספייק, החלבון המאפשר לוירוס הגורם לקורונה להיקשר לתאים. המפגש עם הוירוס המהונדס צפוי לעורר תגובה של מערכת החיסון לכל הוירוס המהונדס, ולכן גם לספייק. 

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח תוך ירידות קלות במדדי המניות המובילים. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה לכ-1.41%. 

עליות בולטות רושמות מניות גיימסטופ וניו. מנגד, ירידות נרשמות במניות אמזון , אפל  ופייסבוק. 

15:35

בורסות אירופה נסחרות כעת בעליות של עד 0.7%. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות קלות. 

חברת אבן קיסר  מסכמת את שנת 2020 עם ירידה בהכנסות וברווח, אך צופה צמיחה ב-2021. החברה, המייצרת משטחי קוורץ המשמשים לאמבטיות ומטבחים, רשמה בשנת 2020 הכנסות של כ-486 מיליון דולר, ירידה של 10.9% בהשוואה ל-2019, זאת על אף שההכנסות ברבעון האחרון היו גבוהות ב-2.3% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-137 מיליון דולר. לפי כללי החשבונאות המקובלים, ההוצאות התפעוליות של החברה ירדו הן ברמה הרבעונית והן ברמה השנתית. הרווח התפעולי ברבעון הרביעי הגיע ל-8.1 מיליון דולר, משמעותית מעל הרבעון המקביל, אך בשנה כולה הרווח התפעולי הסתכם ב-22.5 מיליון דולר, ירידה של 8.8%. בשורה התחתונה נרשם הפסד נקי רבעוני של 2 מיליון דולר, ורווח נקי שנתי של 7.6 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי שנתי של 12.9 מיליון דולר ב-2019.

הנפט מסוג WTI נסחר בעלייה של 0.5% לרמה של כ-62 דולר לחבית. הזהב נחלש קלות לרמה של 1,800 דולר לאונקיה. 

14:00

בהמשך לעלייה בתשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב, ועליית ציפיות האניפלציה, סטפן מונייה מנהל ההשקעות הראשי של הבנק השוויצרי לומברד אודייר, אמר: "כלכלת ארה"ב בוחנת כעת את השאלה 'כמה זה יותר מדי גירוי?' איש עדיין לא יודע וככל שהצעות ממשל ביידן נמצאות בתהליך האישור, המעורבות הפוליטית צפויה להוריד את גובה הגירוי. עם זאת, ההוצאות הנוכחיות דומות יותר לחבילת הצלה כלכלית מאשר לגירוי כלכלי מסורתי.

"המשמעות היא שחבילת הסיוע בהכרח פחות תומכת אינפלציה והמדיניות המוניטרית תהיה זהירה בהרבה מאשר במשבר הפיננסי הגדול. בהתחשב בכך שלפד יש מספיק מקום להעלות את הריבית בתגובה לסימנים לאינפלציה מתמשכת, הדאגה להופעתה מחדש של האינפלציה נראית מוקדמת, לפחות לשנת 2021. זאת למרות שעל פניו התחממות יתר של כלכלת ארה"ב וסביבה אינפלציונית נראות באופק, ומדד האינפלציה בארה"ב כן יכול לעלות למעל 2% ברבעון השני של 2021, כיוון שההשפעה של ירידות המחירים שהייתה לפני שנה דעכה", אמר מונייה.

12:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים בשעה זו בעד 0.3%, לאחר הירידות החדות שנרשמו בפתיחה אתמול והתמתנו עם דברי יו"ר הפד פאוול שהפיג את חששות המשקיעים מפני שינוי מדיניות של תמיכה רחבה.

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בנטייה לעליות. הדאקס מטפס ב-0.1%, בעוד שהפוטסי והקאק לא שינוי מהותי.

09:00

בורסות אסיה נסחרות הבוקר בהססנות ובמגמה מעורבת, למרות ההתאוששות המרשימה שנרשמה אמש בוול סטריט לאחר דבריו של יו"ר הפד ג'רום פאואל כי הכלכלה רחוקה מיעדי האינפלציה והתעסוקה ובכך הפיג את חששות המשקיעים מפני שינוי מדיניות של תמיכה רחבה.

הבורסה בהונג קונג מאבדת 2.75% בצל העלאת מס רווחי הון לראשונה מאז 1993, מה שמביא למחיקה של 7.6 טריליון דולר בבורסה  לצלילה הגדולה ביותר מזה למעלה מ-5 שנים. מדד הניקיי מאבד 1.6%, שנחאי יורדת ב-2%.

אמש בניו יורק, לאחר ירידות חדות בפתיחה, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.5%, מדד דאו ג'ונס ננעל ביציבות עם עלייה קלה ומדד S&P 500 התקדם ב-0.1%.

הביטקוין חוזר לקדמת הבמה וקופץ ב-6% לרמה של מעל ל-51,000 דולר. גם יתר המטבעות הקריפטוגרפיים מטפסים לאחר ירידות חדות אתמול, שהגיעו עם דבריה של שרת האוצר האמריקאי כי מדובר במכשיר "לא יעיל וספקולטיבי".

הנפט נסחר הבוקר בירידות של 0.9% לרמה של 61 דולר לחבית. הזהב מוסיף 0.14% לרמה של 1,808.5 דולר לאונקייה.

צרו איתנו קשר *5988