קווליטסט רוכשת את קומפליי הישראלית בעשרות מיליוני שקלים

קומפליי מביאה איתה לעסקה עם קווליטסט את תיקי הלקוחות של ענקיות הפארמה טבע, מרק וג'ונסון את ג'ונסון • העסקה מוערכת במעל ל-50 מיליון שקל

נורם מריט מנכ"ל קווליטסט / צילום: Qualitest
נורם מריט מנכ"ל קווליטסט / צילום: Qualitest

חברת בדיקות התוכנה ואבטחת האיכות קווליטסט (Qualitest) הודיעה על רכישת החברה הישראלית Comply (קומפליי) תמורת סכום המוערך בלמעלה מ-50 מיליון שקל. העסקה צפויה להסגר השבוע. קומפליי מתמחה בבדיקות תוכנה ואבטחת איכות בתחומי הפארמה, ביוטק ורפואה דיגיטלית.

על פי הודעת החברה, זו הרכישה הבולטת השנייה שלה השנה והיא נועדה לחזק את אחיזתה בשוק בדיקות הטכנולוגיה הרפואית ששוויו מוערך בכ-8 מיליארד אירו.

על פי ההודעה, במסגרת העסקה יצטרפו קרוב ל-100 עובדי חברת קומפליי לצוות העובדים של קווליטסט, וכן יתווספו לרשימת הלקוחות המרשימה שלה חברות כמו טבע, מרק, ג'ונסון וג'ונסון, GE Medical ו- AbbVie. לאחר הרכישה תהפוך חברת טבע לאחת מהלקוחות הגלובליים המובילים של קווליטסט בענף התרופות.

קומפליי נוסדה ב-2005 ומספקת שירותי אבטחת איכות ליישומי אינטרנט, ענן ומובייל הקשורים למוצרי רפואה דיגיטליים. החברה התמקדה בייחוד בבדיקות מערכות ממחושבות כולל מערכות מידע ארגוניות ושיטות מעבדה וכמו כן באימות של תשתיות מערכות מידע כמו אבטחת מידע ובתוכניות שיקום לאחר משבר.

קווליטסט נוסדה ב-1997 על ידי אלי מרגולין ואיל סילברמן. במשך השנים עברה החברה מיד ליד עד שבמחצית 2019 היא נרכשה מידי קרן ההשקעות האמריקאית Marlin Equity Partners ועברה לשליטת קרן הפרייבט אקוויטי האירופית Bridgepoint שמנהלת נכסים בגובה למעלה מ-20 מיליארד דולר, ואשר לפי הצהרותיה היא רוכשת חברות מנוהלות היטב בסקטורים אטרקטיביים, במטרה לסייע להן להשקיע בהתרחבות באמצעות רכישות או שינוי תפעולי. סכום העסקה לא נמסר רשמית, אך גורמים מקורבים לעסקה העריכו כי שיקפה שווי החברה ב-420 מיליון דולר לקווליטסט.

מנכ"ל קבוצת קווליטסט נורם מריט מסר בעקבות העסקה כי "קווליטסט עקבה אחרי קומפליי זמן מה בשל המוניטין שלה כמובילה במתן שירותי בדיקות תוכנה לשוק הפארמה הטכנולוגי המתפתח. אנו רואים פוטנציאל רב בתעשיית הפארמה ועל ידי שילוב ההתמחות של קומפליי נוכל להרחיב את טביעת האצבע של קווליטסט בתחום החם והמתפתח הזה".

את קווליטסט ייצגו עורכי הדין עמית שטיינמן ואבנר יצחק.

צרו איתנו קשר *5988