מלון ראשון של "ארבע העונות" יוקם בישראל. איפה ומי עומד מאחוריו?

המלון יוקם ב"מתחם לפיד", הממוקם בדופן הצפונית של קצה רחוב אילת ביפו • מדובר במתחם בשטח של 20 דונמים, שעתידים להיבנות בו שלושה מגדלים בני 45-35 קומות ובהם מגורים, מלונאות ומסחר

יפו / צילום: Shutterstock, Ido Meirovich
יפו / צילום: Shutterstock, Ido Meirovich

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב דנה אתמול (ד') בהפקדת תוכנית "מתחם לפיד", הממוקם בדופן הצפונית של קצה רחוב אילת, והמליצה להעבירה לדיון ואישור בוועדה מחוזית.

מדובר במתחם גדול יחסית - במרחק של 350 מטר מחוף הים - בשטח של 20 דונמים, שעתידים להיבנות בו שלושה מגדלים בני 35-45 קומות ובהם מגורים, מלונאות ומסחר.

לפי התכנון, במקום יבנה המלון הראשון בארץ של רשת "ארבע עונות". את התוכנית יזמו חברת ישראל קנדה ומשפחת היהלומנים האמריקאית בסאל, שאותה מייצגת חברת Silverstein Properties של המיליארדר לארי סילברסטיין.

הקרקע במקום שייכת לעיריית תל אביב, לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י), למשפחת בסאל ולחברת ישראל קנדה. בהווה קיימים בשטח מבני מסחר ישנים ונמוכים במצב תחזוקתי ירוד, כולל מבנים ארעיים.

את התב"ע מכינים משרדי האדריכלים יסקי מור סיוון וישר אדריכלים.

התוכנית, שהוכנה ע"י משרדי האדריכלים יסקי מור סיון ו-pelli clarck pelli מקונטיקט בשיתוף עם ישר אדריכלים, מציעה בינוי של מגדל בגובה 39 קומות שישמש למגורים, מגדל למגורים ומלונאות בגובה 45 קומות, ומגדל מגורים ומלונאות בגובה 35 קומות.

את שטח המתחם יחצה שטח ציבורי פתוח בסטטוס שפ"פ עם זיקת הנאה (כלומר, התחזוקה תושת על היזמים), שיחבר את המושבה האמריקאית עם שכונת מנשייה העתידית.

במפגש עם רחוב קויפמן, ומול טיילת החוף, תוקם כיכר ציבורית בשטח 3.3 דונמים. בסך הכל מציעה התוכנית 600 יחידות אכסון מלונאי ועוד 525 יחידות דיור.

***גילוי מלא: הטקסט עודכן בשעה 11:42. במקור פורסם כי ישראל קנדה היא זאת שתקים את מלון "ארבע העונות".