ישראל ובחריין הגיעו להסכמה על הכרה הדדית בחיסונים

על פי ההסכמה, מחוסנים משתי המדינות, אשר קיבלו חיסון המוכר במדינה השנייה, יהיו פטורים מבידוד ויוכלו להיכנס גם למקומות בהם נדרשת הצגה של "תו ירוק" • אשכנזי: ההכרה של בחריין בתעודת המתחסן פותחת פתח למדינות נוספות להכיר בדרכון הירוק, ותביא לעלייה בתיירות ולתנופה כלכלית

גבי אשכנזי / צילום: אורון בן חקון
גבי אשכנזי / צילום: אורון בן חקון

ישראל ובחריין הגיעו היום להסכמה על הכרה הדדית בחיסונים. מדובר בהסכם ראשון מסוגו לשתי המדינות ותקדים עולמי להסכם בילטראלי בו מדינה מכירה באופן רשמי בתעודת המתחסן של מדינה אחרת.

המו"מ בין ישראל לבחריין התנהל בשבועות האחרונים וכלל שיחות בין שר החוץ גבי אשכנזי למקבילו הבחרייני, עבד אל-לטיף אל-זיאני ומגעים בין שגרירות ישראל בבחריין, בהובלת הממונה על השגרירות, איתי טגנר, למשרד החוץ והבריאות המקומיים.

על פי ההסכמה, מחוסנים משתי המדינות, אשר קיבלו חיסון המוכר במדינה השנייה, יהיו פטורים מבידוד ויוכלו להיכנס גם למקומות בהם נדרשת הצגה של "תו ירוק". בשלב שני יימצא הסדר לגבי מחוסנים בחיסון שאינו מוכר על ידי המדינה השנייה.

ההסכם יסייע בקידום קשרי התיירות, המסחר והכלכלה הנבנים בין המדינות וייקל, לכשיתאפשר הדבר, על אזרחים בחריניים להיכנס לישראל. תהליך ההכרה יבוצע באופן דיגיטלי ויקל בצורה משמעותית על הכניסה למדינה .

שר החוץ גבי אשכנזי שוחח הערב עם עמיתו הבחרייני, עבד-אל-לטיף-אל זיאני, בירך אותו על ההסכם והודה לו על פעילות הצוותים. "ההסכם התקדימי בין ישראל לבחריין מעיד על השינוי ההיסטורי שהתרחש במזרח התיכון בחודשים האחרונים", אמר אשכנזי. "העולם כולו עוקב אחרי הקשרים בין ישראל למדינות השלום. בימים הקרובים נגיע להסכמים דומים עם מדינות נוספות".

הוא הוסיף כי ההכרה של בחריין בתעודת המתחסן פותחת פתח למדינות נוספות להכיר בדרכון הירוק, ותביא לעלייה בתיירות ולתנופה כלכלית.

צרו איתנו קשר *5988