נתניהו: "העברתי הרבה תקציבים, אבל תקציב גרוע כזה עוד לא ראיתי"

נתניהו מתח בפתח ישיבת סיעת הליכוד ביקורת חריפה על התקציב שעבר בממשלה: "בחיי לא ראיתי תקציב כל כך גרוע, מלא גזירות כלכליות, מיסים והעלאות מחירים" • שר החוץ ורה"מ החליפי יאיר לפיד תקף את הממשלה הקודמת: "אי העברת תקציב זה הכשלון הניהולי הגדול ביותר של הנהגה לאומית"

נתניהו. "אומרים שזה תקציב ללא בשורה, אבל יש לו בשורה איומה" / צילום: קובי גדעון-לע"מ
נתניהו. "אומרים שזה תקציב ללא בשורה, אבל יש לו בשורה איומה" / צילום: קובי גדעון-לע"מ

תקציב המדינה עבר בממשלה והזירה עוברת לכנסת: במהלך ישיבות הסיעה התייחסו ראשי המפלגות להעברת התקציב בממשלה הבוקר (ב'). יו"ר יש עתיד וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד אמר כי "שלוש שנים לא היה למדינת ישראל תקציב. היום זה נגמר. זה מה שממשלה שפויה עושה". לפיד מתח ביקורת על הממשלה הקודמת ואמר "אי העברת תקציב זה הכשלון הניהולי הגדול ביותר של הנהגה לאומית. חנות מכולת אי אפשר לנהל בלי תקציב, בטח לא מדינה. למדינת ישראל לא היה תקציב כי לא הייתה לה ממשלה מתפקדת. היום יש לה".

באשר לתוכן אמר כי "יש בו תקציב שלא היה כמוהו למאבק באלימות, בעיקר בחברה הערבית. יש בו דאגה לניצולי שואה, לקהילה הלהט"בית ולתנועות הנוער וגם תיקון של עשור בתקציב משרד החוץ. אני גאה בתהליך שעשינו בממשלה הזאת. שר האוצר אביגדור ליברמן ניהל את זה יוצא מן הכלל. בקור רוח, במקצוענות, עם קבלת החלטות מדוייקת. הוכיח שתהליך טוב יוצר תוצאה טובה".

מנגד, בפתח ישיבת סיעת הליכוד מתח ראש הממשלה לשעבר נתניהו ביקורת חריפה על התקציב שעבר ואמר "בחיי לא ראיתי תקציב כל כך גרוע, מלא גזירות כלכליות, מיסים והעלאות מחירים. הממשלה הרעה הזאת שיקרה לאזרחי ישראל לצורך הקמתה והיא ממשיכה לשקר להם לצורך הישרדותה. בנט אמר שלא ישב עם לפיד, ליברמן אמר שלא יעלה מיסים, והם כמובן עשו בדיוק את ההפך".

נתניהו ציין עוד כי "יש לי לא מעט ניסיון בכלכלה. הייתה לי הזכות כרה"מ ושר אוצר להפוך את ישראל לכלכלה חופשית וצומחת. העברתי הרבה תקציבים, אבל תקציב גרוע כזה עוד לא ראיתי. אומרים שזה תקציב ללא בשורה, אבל יש לו בשורה איומה. זה אוסף של גזירות כלכליות, העלאת מיסים והעלאת מחירים. אנחנו הורדנו מיסים והורדנו את מחירי החשמל. כשנכנסנו למשבר הקורונה לא רק שלא העלינו מיסים, גם תמכנו באזרחים. ומה עושה הממשלה הנוכחית? מעלה את מחירי החשמל, התחבורה הציבורית, הארנונה, הלחם, היא מטילה מס על רכישת מוצרים מחו"ל באינטרנט , מס נטפליקס, מס על ביקור רופאים מקצועיים, היא מעלה את מחירי המשקאות הקלים, מעלה את מחירי המוצרים החד פעמיים ובנוסף לכל זה גם פוגעת בחקלאים ובחקלאות הישראלית".

נתניהו קשר בין הסכמי הממשלה עם רע" ם לצורך בהעלאת מסים ואמר "במקום להוריד מיסים ולהקל על אזרחי ישראל, הם מעלים מיסים ומחירים ופוגעים באזרחי ישראל. ולמה הם עושים זאת? הם צריכים לשלם 53 מיליארד שקלים שהבטיחו למנסור עבאס כדי שהממשלה שלהם תשרוד. הם מטילים על ישראל את מס עבאס. ולמה אזרחי ישראל הם אלה שצריכים לשלם את המחיר? הם לא צריכים. נפיל את הממשלה הזאת בהקדם".

צרו איתנו קשר *5988