וואליו קפיטל שבשליטת רני צים השלימה את עסקת פסגות תמורת 405 מיליון שקל

הרכישה כוללת את חברת פסגות קרנות נאמנות, פסגות ני"ע ופסגות קומפס • מתשקיף הגיוס עולה כי הרווח התפעולי של פסגות ב-2020 הסתכם בכ-62.4 מיליון שקל ו-EBITDA בכ-74.2 מיליון שקל

רני צים / צילום: מאיר אדרי
רני צים / צילום: מאיר אדרי

חברת וואליו קפיטל, שבשליטת רני צים , מדווחת היום על השלמת עסקת פסגות תמורת 405 מיליון שקל (על בסיס אפס מזומן). הרכישה כוללת את פעילות קרנות נאמנות וקרנות סל שהינה תחת 'פסגות קרנות נאמנות', את פעילות חבר הבורסה (ברוקראז') ופעילות ניהול התיקים תחת 'פסגות ני"ע' ואת פעילות קרנות הגידור תחת 'פסגות קומפס'.

פסגות בית השקעות מנהל נכסים בהיקף של כ-57.7 מיליארד שקל, מהם כ-46 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות והשאר בניהול תיקים תחת פסגות ני"ע.

וואליו קפיטל יוצגה בידי עוה"ד יעקב אנוך, אשר סופן וליהיא בכר ממשרד מ.פירון ושות', את פסגות ייצגו בעסקה משרד עו"ד הרצוג, פוקס נאמן.

בתוך כך, וואליו קפיטל מעדכנת על כוונתה לבצע גיוס הון באמצעות הנפקת מניות, וכן מעדכנת כי רני צים, בעל השליטה בוואליו קפיטל, צפוי להשתתף בהנפקה בהתאם לשיעור אחזקותיו בחברה (כ-57.4% מההון).

מתשקיף ההנפקה עולה כי בית ההשקעות פסגות הציג ב-2020 הכנסות בסך כ-311 מיליון שקל, רווח תפעולי בסל כ-62.4 מיליון שקל ו-EBITDA של כ-74.2 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2021 רשם פסגות הכנסות בסך כ-80.5 מיליון שקל ו- EBITDA בסך כ-18.2 מיליון שקל. 

וואליו קפיטל מבצעת את הרכישה באמצעות חברה בת שלמועד זה מוחזקת על ידה ב-100%. בנוסף, העניקה וואליו קפיטל למר יואן קדוש, שותף בעסקה, אופציה לתקופה של 3 שנים, לרכישת 8% ממניות החברה הבת. מחיר המימוש של האופציה זהה למחיר בו רכשה החברה את החברות הנרכשות, ללא החוב הבנקאי.

רני צים, יו"ר וואליו קפיטל: "אנו שמחים לעדכן היום על השלמת עסקת פסגות, ובכוונתנו לפעול בנחישות על מנת להגדיל ולהשביח את פעילויות בית ההשקעות ולהחזיר את פסגות לפסי צמיחה ושגשוג ולמעמד מוביל בשוק ההון בישראל. כפי שניתן לראות בתשקיף שפרסמנו היום, הפעילויות הנרכשות מציגות ברבעון הראשון של 2021 הכנסות בסך כולל של כ-80 מיליון שקל ו- EBITDA של כ-18.2 מיליון שקל, ואנחנו מתכוונים לפעול להגדלת היקפי הפעילות, בין היתר באמצעות כניסה לתחומים חדשים, והצפת ערך. לצד ההון האנושי החזק הקיים כיום בפסגות, נביא אנשי ניהול והשקעות ברמה הגבוהה ביותר ונעבוד קשה כדי להביא את פסגות להישגים ולשיאים חדשים".

צרו איתנו קשר *5988