אמות רוכשת את המרכז הלוגיסטי בצריפין תמורת 1.5 מיליארד שקל

החברה לניהול קופת התגמולים והפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית הודיעה שחברת הנדל"ן של נתן חץ זכתה במכרז ותקבל לידיה את אחד הנכסים המבוקשים ביותר במרכז הארץ • ההכנסות ממכירת הנכס ישמשו לטובת העמיתים והפנסיונרים בקרן הפנסיה

בית גולברי מתחם צריפין / צילום: אסף לב
בית גולברי מתחם צריפין / צילום: אסף לב

החברה לניהול קופת התגמולים והפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית הודיעה הערב (ה') על זכייתה של חברת אמות , שבשליטת נתן חץ, במכרז על רכישת המרכז הלוגיסטי בצריפין. חברת הנדל"ן תשלם בעבור הנכס 1.518 מיליארד שקל. ההכנסות ממכירת הנכס ישמשו לטובת העמיתים והפנסיונרים בקרן הפנסיה ויאפשרו להבטיח את זכויותיהם.  

המרכז הלוגיסטי בצריפין הוא בין הנכסים המבוקשים ביותר והגדולים ביותר בארץ. המרלו"ג מתפרש על פני 274 דונם, וממוקם בצידו המזרחי של כביש 44 בין רמלה לבית דגן, סמוך לביה"ח אסף הרופא ומושב ניר צבי.

חיים מבורך, מנכ"ל החברה לניהול קופת התגמולים של עובדי הסוכנות, אמר עת ההודעה כי "הצלחנו להביא עבור עמיתי הקרן את התוצאה הטובה ביותר ואנו מברכים על כך. פעלנו לילות כימים להבטחת תוצאה זו. ברצוננו לברך גם את שאר המשתתפים והמתעניינים אשר לקחו חלק בתהליך. יצאנו אל תהליך מסודר, אחיד ותחרותי אשר כלל משתתפים רבים שהיוו את השחקנים המרכזיים בשוק. נאלצנו לפעול בתוך אילוצי זמן המחייבים מכוח הרגולציה ותיקוני חקיקה צפויים. אנו שמחים שעמדנו בכל האילוצים והצלחנו להבטיח את המחיר הגבוה ביותר עבור העמיתים שלנו".

בתחילת החודש הודיעה קרן הפנסיה של הסוכנות על מכירת הקרקע בצריפין. ההצעה של הקרן הייתה מעט חריגה משום שחייבה את הגשת ההצעה בתוך ארבעה ימים בלבד מיום פרסום המכרז (יום ראשון שעבר) ואת תשלום כל סכום הרכישה עד אמצע חודש אוקטובר 2021.

בשבוע שעבר הוסבר בקרן כי "יש לנו דד-ליין להגיע עד נובמבר, מאחר שבינואר מופסקות אגרות החוב המיועדות. מה שמנחה אותנו בעסקה הזאת זה להשיג כמה שיותר על הנכס, ולכן שלחנו את פרטי הנכס ל-25 מציעים. אנחנו רוצים להשיג מחיר כמה שיותר גבוה. בכסף הזה נקנה אגרות חוב מיועדות לפני שהמדינה סוגרת לנו את הברז - על-פי חוק ההסדרים שעבר בשבוע שעבר המדינה מפסיקה לחלוטין את הנפקת אגרות החוב המיועדות ב-2022".

צרו איתנו קשר *5988