עו''ד ענת מיסד-כנען מונתה לסנגורית הציבורית הארצית

במהלך עבודתה של מיסד-כנען בסנגוריה הציבורית היא יזמה והקימה את הפורום הארצי לראיות פורנזיות בסנגוריה הציבורית, כיהנה כחברה בוועדה הציבורית למניעת הרשעות שווא ותיקונן ומכהנת כיום בתפקיד הסנגורית הציבורית המחוזית בחיפה

עו''ד ענת מיסד-כנען, סנגורית הציבורית הארצית / צילום: איל יצהר
עו''ד ענת מיסד-כנען, סנגורית הציבורית הארצית / צילום: איל יצהר

ועדת הסנגוריה הציבורית בחרה הערב (א') את עו"ד ענת מיסד-כנען לתפקיד הסנגורית הציבורית הארצית.

עו״ד ענת מיסד-כנען מכהנת כסנגורית הציבורית המחוזית מחוז חיפה וחברה בצוות הבכיר של הסנגוריה הציבורית מאז שנת 2014; בעלת תואר ראשון במשפטים, באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במשפטים, באוניברסיטת חיפה. לאחר שהתמחתה בבית המשפט העליון, עבדה כפרקליטה בפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) במשך כשנתיים, ולאחר מכן עברה לעבוד כסנגורית בשוק הפרטי ואף ניהלה משרד עורכי דין בחיפה, עד להצטרפותה לסנגוריה הציבורית.

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי במהלך עבודתה בסנגוריה הציבורית יזמה והקימה את הפורום הארצי לראיות פורנזיות בסנגוריה הציבורית, כיהנה כחברה בוועדה הציבורית למניעת הרשעות שווא ותיקונן בראשות השופט (בדימוס) פרופ' יורם דנציגר וכאמור מכהנת כיום בתפקיד הסנגורית הציבורית המחוזית בחיפה.

יו"ר הוועדה, שר המשפטים גדעון סער, מסר כי "לסנגוריה הציבורית תפקיד חשוב בשמירה על זכויותיהם של חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. בדרכה המקצועית עברה עו״ד מיסד-כנען תחנות מקצועיות מגוונות: בפרקליטות, כסנגורית פרטית ובסנגוריה הציבורית".

עוד מסר סער כי "הוועדה התרשמה מכישוריה ותכונותיה המקנים לה את היכולת להוביל את הסנגוריה הציבורית להתמודד עם האתגרים שבפניה. הוועדה ביטאה גם הערכה רבה לד״ר חגית לרנאו, שכיהנה בחודשים האחרונים כממלאת-מקום הסנגור הארצי, לכישוריה, ניסיונה ותרומתה".

מיסד-כנען מסרה לאחר ההודעה על בחירתה כי היא מודה לשר המשפטים ולוועדת הסנגוריה על הבחירה. "זו זכות גדולה לשרת את ציבור לקוחות הסנגוריה ולעמוד בראש הארגון הערכי והחשוב הזה. אני רואה בכך זכות גדולה".

צרו איתנו קשר *5988