מכינה את הקרקע לתפקיד היו"ר? מירי רגב התפקדה להסתדרות

רגב טרם הודיעה אם בכוונתה להתמודד בבחירות להסתדרות שיתקיימו במאי 2022, אך בליכוד מעריכים כי היא מכינה את הקרקע לאפשרות הזו ללא מעורבות נתניהו • מטעם רגב נמסר בתגובה: "ח"כ רגב ראתה לנכון להתפקד להסתדרות על-מנת לחזק ולתמוך בערכים שההסתדרות מייצגת; את דרכה הפוליטית היא תעשה אך רק בתוך הליכוד"

מירי רגב. תתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות? / צילום: רמי זרנגר
מירי רגב. תתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות? / צילום: רמי זרנגר

מירי רגב בדרך להסתדרות: את ימי החגים והחרם המתמשך על הכנסת ניצלה השרה לשעבר מירי רגב כדי להתפקד להסתדרות - כך פורסם היום (א') בחדשות 13. רגב, שהתבטאה בעבר בשיחות סגורות על התעניינותה בתפקיד יו"ר ההסתדרות, טרם הודיעה אם בכוונתה להתמודד בבחירות להסתדרות שיתקיימו במאי 2022, אולם בליכוד מעריכים כי היא מכינה את הקרקע לאפשרות הזו ללא מעורבות בנימין נתניהו.

מטעמה של רגב נמסר כי היא התפקדה כדי "לחזק את ההסתדרות", ובשיחות אחרות בסביבתה תהו "למה שלא תתפקד או תתמודד?".

רגב בוחנת את רעיון ההסתדרות כבר זמן רב, והנושא עולה לכותרות מעת לעת, אולם רק לפני חודש, כאשר נשאלה על כך בראיון לגלי צה"ל, השיבה: "אני לא הולכת להיות יו"ר ההסתדרות. מבינה שמנסים להראות לי את הדרך החוצה בליכוד כי אני כנראה מאיימת על כמה אנשים". היום המנגינה מצדה של רגב כבר נשמעת אחרת.

בינתיים בהסתדרות לא מגיבים על ההתפקדות המפתיעה של רגב, אך מעיון בהתבטאויות עבר של היו"ר המכהן ארנון בר-דוד נראה כי הוא מתכוון להתמודד על המשך כהונתו בבחירות הבאות.

בין היתר בנו את הקריירה הפוליטית שלהם דרך ההסתדרות עמיר פרץ, שמיד לאחר כהונתו בארגון הביס את שמעון פרס בבחירות לראשות מפלגת העבודה; שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן; וכמובן חיים רמון. 

מטעם מירי רגב נמסר בתגובה: "חברת הכנסת רגב אכן התפקדה להסתדרות. עם זאת, כפי שאמרה בעבר, את דרכה הפוליטית היא תעשה אך רק בתוך מפלגת הליכוד, ויחד עם תנועת הליכוד, תפעל להפיל את הממשלה המסוכנת הזאת. ח"כ רגב ראתה לנכון להתפקד להסתדרות על-מנת לחזק ולתמוך בערכים שההסתדרות מייצגת".