קרן הסל הראשונה בארה"ב שמבוססת על חוזים עתידיים לביטקוין צפויה להתחיל להיסחר בשבוע הבא

קרן הסל של "ProShares Bitcoin Strategy", המבוססת על חשיפה לחוזים עתידיים של ביטקוין, תתחיל כנראה להיסחר בשבוע הבא • רשות ניירות הערך האמריקאית טרם אישרה רשמית את הקרן, ואולי גם לעולם לא תודיע על אישורה באופן פומבי • בינתיים, עוד חברות נמצאות בתהליך לרישום קרנות סל בתחום

ביטקוין. רשות ניירות הערך בארצות הברית טרם אישרה רשמית את הקרן / צילום: Shutterstock
ביטקוין. רשות ניירות הערך בארצות הברית טרם אישרה רשמית את הקרן / צילום: Shutterstock

אבן דרך בתעשיית הקריפטו בארצות הברית: קרן הסל (ETF) של "ProShares Bitcoin Strategy", המבוססת על חשיפה לחוזים עתידיים של ביטקוין, תתחיל להיסחר (תחת הסימול "BITO"). התאריך המוצע לרישום הקרן למסחר הוא יום שני הקרוב, אך הוא עשוי להידחות להמשך השבוע.

רשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) טרם אישרה רשמית את הקרן, ואולי גם לעולם לא תכריז על האישור באופן פומבי. עם זאת, לפי ההודעה של "ProShares", הרשות לא תחסום את רישום הקרן.

בבורסת ניו יורק אימתו אתמול (ו') את "אישור הרישום" - כלומר, הבורסה תאפשר למשקיעים לסחור בקרן כפי שמותר על פי החוק הפדרלי, וללא התערבות ה-SEC. גורם שמכיר את הפרטים אמר ל-CNBC כי קרן הסל תוכל להתחיל להיסחר כבר בשבוע הבא.

הציפיות גרמו לקפיצה בערך הביטקוין

כבר שנים שאוהדי הקריפטו לוחצים על הרגולטורים בארצות הברית לאשר קרן סל שקשורה לביטקוין, וההתפתחות הנוכחית צפויה לאפשר לסוג חדש של משקיעים גישה למטבעות הדיגיטליים.

נראה כי הציפייה לרישום קרן הסל דחפה את ערך הביטקוין: לפי "coinmarketcap", ערך המטבע עומד כעת על יותר מ-61 אלף דולר, אחרי שזינק יותר בכ-13% במהלך השבוע האחרון. במקביל, עוד חברות, ביניהן "Invesco" ו-"Valkyrie", הגישו בקשות לרישום קרנות סל נוספות שיעקבו אחרי הביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים.

קרן סל היא קרן נאמנות סחירה העוקבות אחר מדדים או שווקים ומאפשרת למשקיע גישה למדדי מניות, מדדי סקטורים ומדדי מדינות, תוך פיזור השקעותיו. חלק מהחברות, כמו "Grayscale", כבר מציעות ניירות ערך עם חשיפה לביטקוין, אך הם לא נגישים למרבית המשקיעים.

צרו איתנו קשר *5988