חשד בארה"ב שדויטשה בנק הפר התחייבות לחלוק דיווחים על אי-סדרים

דויטשה בנק חתם בינואר על הסכם פשרה עם משרד המשפטים האמריקאי שכלל התחייבות לדווח על כל חשד לאי-סדרים בתמורה לזניחת חקירה בנושא חשדות לשוחד • כעת מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי הרשויות בודקות אם הבנק "לא דיווח כיאות" על תלונה פנימית שהוגשה בנוגע להשקעות של חברה באחזקתו

משרדי דויטשה בנק בניו יורק / צילום: Associated Press, Mark Lennihan
משרדי דויטשה בנק בניו יורק / צילום: Associated Press, Mark Lennihan

רשויות החוק בארה"ב הזהירו את דויטשה בנק כי ייתכן שהפר התחייבות קודמת כאשר לא דיווח להן על חשדות לאי-סדרים בתחום ההשקעות האקולוגיות; כך דיווח אתמול ה"וול-סטריט ג'ורנל". הבנק הגרמני חתם בעבר על הסכם פשרה עם משרד המשפטים האמריקאי, לפיו ישלם 130 מיליון דולר ככופר כדי לשים סוף לחקירות ולהאשמות לפיהן היה מעורב בשוחד באמצעות מתווכים כדי לקדם את עסקיו.

הסכם זה, שנחתם בינואר האחרון, כולל התחייבות של הבנק לדווח על כל חשד לאי-סדרים בעתיד והתחייבות שלא לבצע עבירות נוספות. אולם, לפי הדיווח אתמול בעיתון האמריקאי, משרד המשפטים במדינה חושד כי הבנק הפר את התחייבות זו. לפי החשד, קבוצת DWS שמוחזקת ברובה על ידי הבנק, "הגזימה" לגבי השימוש בקריטריונים אקולוגיים וחברתיים בהשקעותיה כחלק מהצגת חזות "ירוקה" בעבור לקוחות אפשריים. מנהלת לשעבר ב-DWS חשפה את הטענות בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" באוגוסט האחרון, וגם דיווחה כי העבירה תלונה פנימית בנושא.

משרד המשפטים האמריקאי, לפי הדיווח, בודק מדוע דויטשה בנק לא דיווח על התלונה כמצופה ממנו, וככל הנראה כנדרש בשל הסכם הפשרה שלו, לרשויות החוק. לפי ההסכם, אם יוכרע כי הבנק הסתיר מידע מהרשויות ולא פעל לפי המחויבות, העסקה כולה עלולה להיות לא תקפה, והבנק עשוי לעמוד בפני חקירה מחודשת ואף האשמות בפרשת החשד לשוחד. לפי העיתון, ייתכן שהרשויות בארה"ב יטילו קנס על הבנק, או ידרשו בדיקה מעמיקה של הטענות על ידי חברה חיצונית.

הבנק לא מסר תגובה לדיווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

צרו איתנו קשר *5988