חברת 4IR Solutions הישראלית חתמה על שת"פ עם קבוצת אל מסעוד האמירתית

חברת 4IR Solutions מפתחת ומייצרת חיישנים תעשייתיים לתהליכי בקרה • כחלק משיתוף-הפעולה, 4IR תייצר ותספק חיישנים מגנטיים שאותם תשווק קבוצת אל מסעוד באופן מקומי לבתי זיקוק ומפעלים פטרוכימיים באבו דאבי ובשאר האזור

חברת 4IR Solutions הישראלית מפתחת ומייצרת חיישנים תעשייתיים לתהליכי בקרה של מפעלים / צילום: Shutterstock, humphery
חברת 4IR Solutions הישראלית מפתחת ומייצרת חיישנים תעשייתיים לתהליכי בקרה של מפעלים / צילום: Shutterstock, humphery

חברת 4IR Solutions הישראלית, המפתחת ומייצרת חיישנים תעשייתיים לתהליכי בקרה, חתמה על הסכם לשיתוף-פעולה עם קבוצת אל מסעוד (Al Masaood) האמירתית, הכולל ייצור, אספקה ותחזוקה של כל המערכות התומכות והאביזרים הנלווים למערכת הישראלית.

כחלק משיתוף-הפעולה, 4IR תייצר ותספק חיישנים מגנטיים שאותם תשווק קבוצת אל מסעוד באופן מקומי לבתי זיקוק ומפעלים פטרוכימיים באבו דאבי ובשאר האזור. בנוסף, אל מסעוד תקים מפעל תעשייתי לייצור מערכות ציוד היקפי לקו המוצרים של 4IR. אל מסעוד גם תתקין את המערכות באתרי הלקוחות ותטפל בתחזוקה שוטפת ושירותי תמיכה לאחר המכירה. שיתוף-הפעולה בין שתי החברות נעשה בסיוע משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO), הגוף הממשלתי האמון על איתור וסיוע לגופים ויזמים המעוניינים להשקיע באבו דאבי ולפתוח פעילות.

4IR הטכנולוגיה של 4IR מבוססת על שיטת NMR (מגנטית). מפעלים, בתי זיקוק, מפעלים ימיים, פטרוכימיים וכימיקלים דורשים בקרת תהליך הדוקה על הייצור שלהם כדי להבטיח ייצור אופטימלי. עד כה שוק החיישנים בעולם מבוסס בעיקר על חיישנים אופטיים, שמוגבל ביכולתו לנתח את מאפייני הנפט הגולמי בשל הצבע השחור והאטום של הנפט. 4IR פיתחה חיישן מגנטי המספק מדידות מקוונות בזמן אמת של מאפיינים פיזיקליים והרכב כימי של נפט גולמי. המערכת של חברת 4IR כוללת תוכנת AI אוטומטית וחדשנית, המנתחת את הנתונים בזמן אמת, וכך מאפשרת נתונים שוטפים עבור חדר הבקרה של המפעל. לפי החברה, הטכנולוגיה הביאה לשיפור משמעותי בשולי הרווח של בין 5-7%.

טל כהן מנכ"ל חברת 4IR Solutions: "אנחנו רואים פוטנציאל אדיר בחיבור לחברת אל מסעוד. יש כאן חבירה של שני גופים, כשכל צד מביא לשולחן את יכולותיו ויתרונותיו. לטכנולוגיה שפיתחנו יש ערך אדיר בכל הנוגע לתעשיית הנפט, ואין שוק מתאים יותר כמו השוק האמירתי להטמיע את הטכנולוגיה הזו".

משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO) סייע עם שיתוף-הפעולה. מונירה אל-קוטאב, מנהלת בכירה ב- ADIO , אמרה: "הסכם שיתוף-הפעולה בין 4IR וקבוצת אל מסעוד מציע יתרונות משמעותיים לענף הנפט ומחזק את קשרי הסחר ההדדיים. ADIO מצפה לעזור לחברות נוספות בישראל ליצור שותפות והזדמנויות צמיחה חדשות באבו דאבי".