בשל טעות אנוש: לא הועברו חלק מהכספים והמשכורות מבנק הפועלים

במס"ב, המערכת האחראית על העברות כספים רבים בין הגופים הפיננסים, לא הזינו קובץ עם העברות הכספים מבנק הפועלים לחשבונות בבנקים אחרים, ולקוחות התלוננו כי לא קיבלו את הכסף • הכספים יועברו במהלך היום, והלקוחות יראו את העדכון לכל המאוחר מחר

סניף בנק הפועלים / צילום: אביב גוטליב
סניף בנק הפועלים / צילום: אביב גוטליב

בנק הפועלים ומס"ב, המערכת האחראית על העברות כספים רבים בין הגופים הפיננסים עדכנו הבוקר (ב') על תקלה שמנעה הלילה העברת כספים מבנק הפועלים לחשבונות לקוחות בבנקים אחרים, בהם משכורות של עובדים.

"בשל טעות אנוש, שנבדקת על ידי חברת מס"ב, לא הועבר במהלך הלילה קובץ הזיכויים של ההעברות הבנקאיות שבוצעו מבנק הפועלים לחשבונות של בנקים אחרים", הסבירו בשני הגופים. "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית ופועלים לתיקון התקלה בהקדם", הוסיפו בפועלים ובמס"ב.

הלקוחות שהתעוררו הבוקר ומצאו כי הכסף שמגיע להם לא הועבר לחשבונם, לא צריכים לעשות דבר, ועד מחר הם צפויים לראות את הזיכוי בחשבונותיהם, ויתכן שחלקם אף יראה את הכספים שהועברו אליהם כבר היום.

בסוף כל יום עסקים מעבירים הבנקים למס"ב קבצים עם הוראות כמה כספים יש להעביר לחשבונות בין הלקוחות וכיצד יש לעשות זאת. בנק הפועלים מעביר מדי יום כמה קבצים עם הוראות העברת כספים, ואמש אחד מעובדי מס"ב לא ביצע קליטה של אחד הקבצים, ולכן הכספים לא הועברו לחשבונות בבנקים האחרים. נציין כי מכיוון שמדובר על קובץ אחד מתוך כמה, חלק מהלקוחות שחשבונם צריך להיות מזוכה מחשבון אחר בבנק הפועלים כן קיבלו את הכסף.

צרו איתנו קשר *5988