גלובס ודיסקונט מציגים: איך מרימים כנס לפי ערכי הקיימות?

כנס ה-ESG (סביבה, חברה וממשל תאגידי) השנתי של גלובס ודיסקונט ייפתח ביום רביעי בהשתתפות מנכ"לים בכירים במשק • וגם: אירוע בנושא בינה מלאכותית בהשתתפות מנכ"לית אורקל העולמית, צפרא כץ • אירועים ומינויים

פרופ' יצחק קרייס, הילה חימי, מיכל ברוורמן בלומנשטיק, אורי לוין / צילומים: ישראל הדרי, איל יצהר, רמי זרנגר, יח''צ, תמר מצפי
פרופ' יצחק קרייס, הילה חימי, מיכל ברוורמן בלומנשטיק, אורי לוין / צילומים: ישראל הדרי, איל יצהר, רמי זרנגר, יח''צ, תמר מצפי

אורי לוין, מנכ"ל בנק דיסקונט, ואלונה בר און, מו"ל גלובס, יפתחו ביום רביעי השבוע את כנס ה-ESG (סביבה, חברה וממשל תאגידי) השנתי של העיתון והבנק, בהשתתפות מנכ"לים בכירים במשק.

ארבעה מנכ"לים יגיעו למושב מיוחד כדי להציג את ה-Case Studies שלהם בנושא ה-ROI של ה-ESG: פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא; מיכל ברוורמן בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח; גבי מיודובניק, נשיא ומנכ"ל נטפים; ודיוויד צ'ין, השותף המנהל בישראל של מקינזי.

כחלק מיישום ערכי ה-ESG, הכנס ישמור על איזון מגדרי, האוכל יוגש בכלים רב פעמיים, והיין שיוגש נקנה במיוחד משני יקבים חברתיים. הראשון הוא יקב פינטו, שהוקם מתוך חזון חברתי של פיתוח ירוחם והנגב, וחרט על דגלו עשייה ידידותית לסביבה. השני הוא יקב כישור השייך לכפר כישורית - בית לכ-170 מבוגרים עם צרכים מיוחדים. בנוסף יחולקו בכנס עציצים עם צמחי תבלין הנארזים על ידי דיירי הוסטל בית הגפן.

הכנס יתקיים במרכז הכנסים של הרצוג, ויתארחו בו גם ברק נרדי, סמנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה כספים ואחזקות בדיסקונט, עמליה אדלר וקסמן סמנכ"לית בכירה ל-ESG בטבע, אסתר ברק לנדס, שותפה מנהלת ב-FLORA Ventures, הילה חימי מנכ"לית דיסקונט קפיטל, שחר בוצר שותף מייסד של Good Company, ולבנת עין-שי וילדר שותפה בהרצוג.

אזור התעשייה

המסר של צפרא כץ

היכולת של כלים מבוססי בינה מלאכותית לסייע מול מכשולים עסקיים, וההזדמנויות החדשות שהם מייצרים, קוסמות ללא מעט חברות. במשרדי Start-Up Nation Central בתל אביב נערך אירוע בנושא עבור עשרות חברות ויזמים, בהשתתפות מנכ"לית אורקל העולמית, צפרא כץ.

כץ סיפרה על הטמעת ה-AI בחברה: "הוצאנו הרבה תהליכים ידניים והכנסנו כלים מבוססי בינה מלאכותית - אמנם הצוותים קטנו, אבל העבודה התייעלה.... בעבר, בכל פעם שהחברה גדלה, אמנם הרווחנו יותר, אבל גם בזבזנו יותר. היום העולם השתנה - ככל שאתה גדל, אם אתה מארגן את החברה בצורה נכונה ויעילה, אתה יכול להרוויח יותר מבלי לבזבז".

מנכ"לית אורקל הסבה את תשומת הלב לכך שהבינה המלאכותית לא רק לשפר את החיים, אלא אף להציל אותם - למשל באמצעות סיוע לרופאים ואחיות לגבש אבחנות מדויקות יותר, ולתת המלצות טיפול מבוססות נתונים.

לשיטתה, הבינה המלאכותית יכולה להיות כלי יעיל ושימושי בבתי חולים. "אנחנו יכולים לעזור לרופאים להציל את ההורים שלנו, את הילדים שלנו וגם את עצמנו. משתמשים בבינה מלאכותית בשביל לבצע החלטות שופינג טובות יותר, אז להשתמש בכלים האלו להצלת חיים זה קצת יותר חשוב בעיניי".

כישראלית לשעבר ציינה כץ כי היא "מאוד תומכת במדינה לא ברמה הפוליטית, אבל ברמה הלאומית. מבחינת החשיבות, באורקל יש לנו את ארה"ב ואז את ישראל ואז כל השאר".

אורקל היא חברה גלובאלית, המפתחת ומטמיעה פתרונות תוכנה וחומרה לעסקים במגוון רחב של תחומים, ותשתית מאובטחת ואוטונומית בענן שלה. כץ מכהנת בתפקידים שונים בחברה מאז 1999, ובתפקידה הנוכחי היא משמשת מאז סוף 2014.

מיטל וייזברג

מצנח הזהב

רו"ח פאר נדיר, שבעבר כיהן כמנכ"ל קניוני עזריאלי במשך 25 שנים, מונה לדירקטור חיצוני אצל המתחרה מליסרון.

פאר נדיר / צילום: באדיבות המצולם
 פאר נדיר / צילום: באדיבות המצולם

אבירן יעקב יכהן כיו"ר מרכז החדשנות של ענקית הציוד התעשייתי Ingersoll Rand בישראל.

אבירן יעקב, מנכ''ל אקופלנט ויו''ר מרכז החדשנות של IR בישראל / צילום: תמונה פרטית
 אבירן יעקב, מנכ''ל אקופלנט ויו''ר מרכז החדשנות של IR בישראל / צילום: תמונה פרטית

ענת יריב מונתה למנהלת אגף הפיתוח בחטיבה הטכנולוגית של בנק הפועלים.

גב' ענת יריב / צילום: תמונה פרטית
 גב' ענת יריב / צילום: תמונה פרטית

דביר אמסלם מונה לסמנכ"ל ב-Ryltech, המתמחה בניהול ותחזוקת בסיסי נתונים ופתרונות DBA & IT.

דביר אמסלם / צילום: יח''צ
 דביר אמסלם / צילום: יח''צ

עו"ד לי-היא גולדנברג מונתה לסמנכ"לית רגולציה ומדיניות באופורטו קרבון.

עו''ד לי- היא גולדנברג / צילום: קוקו
 עו''ד לי- היא גולדנברג / צילום: קוקו

שרון יפה מונתה לסמנכ"לית לקוחות ב-Fireberry, המפתחת פלטפורמה לניהול לקוחות בתחומי שירות, מכירה ושיווק.

שרון יפה / צילום: אסף שטרית
 שרון יפה / צילום: אסף שטרית

יאיר פינס, 43, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מצטרף להנהלת הארגון החברתי "גשר".

פרופ' אירית בן אהרון, מנהלת אגף האונקולוגיה ברמב"ם, מונתה לעורכת הראשית של ESMO Gastrointestinal Oncology, כתב העת של האיגוד האירופי לאונקולוגיה קלינית, הכולל יותר מ-25 אלף רופאים מומחים באונקולוגיה מכ-160 מדינות.

פרופ' אירית בן אהרון / צילום: הקריה הרפואית רמב''ם
 פרופ' אירית בן אהרון / צילום: הקריה הרפואית רמב''ם

חדשות טובות

משרד עורכי הדין אגמון עם טולצ'ינסקי זכה בתואר משרד השנה בישראל בתחום קידום נשים במשפט לשנת 2023 של הדירוג הבינלאומיWomen In Business Law . המשרד מנוהל על ידי שותפה מנהלת, עו"ד מורן אומן, ושבע נשים עומדות בראש המחלקות המרכזיות. הפרס הוענק לעו"ד אומן ועו"ד הילה פלג בטקס שהתקיים בלונדון, בהשתתפות משרדי עורכי הדין המובילים באירופה.

מורן אמן (מימין) והלה פלג / צילום: Delinian
 מורן אמן (מימין) והלה פלג / צילום: Delinian