ישראל במלחמה | סיקור שוטף

הותר לפרסום: סמ"ר סהר סודאי, לוחם גבעתי בן 20 מתל אביב, נפל בקרב בצפון רצועת עזה

אחרי 4 חודשים: אזעקות בשרון ובגוש דן • הדי פיצוצים חזקים נשמעו בכמה ערים במרכז • המטח בוצע מאות מטרים מכוחות צה"ל ברפיח • פצוע קל מרסיסים בהרצליה • מת מפצעיו לוחם צה"ל שנפצע קשה בשבוע שעבר • צה"ל: מחבלי חיזבאללה בלבנון חוסלו מהאוויר • עדכונים שוטפים

פעילות כוחות צה''ל ברצועת עזה / צילום: דובר צה''ל
פעילות כוחות צה''ל ברצועת עזה / צילום: דובר צה''ל

עדכונים שוטפים

20:14 - הותר לפרסום: סמ"ר סהר סודאי, לוחם גבעתי בן 20 מתל אביב, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו

בנוסף, לוחם (במיל') ביחידת לוט"ר אילת, עוצבת אדום, נפצע קשה בקרב בדרום הרצועה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה.

19:00 - קרבות פנים מול פנים בג'באליה שבצפון הרצועה

צוות הקרב של חטיבת הצנחנים הובילו התקפה החטיבתית במרחב השוק הישן והחדש בלב ג'באליה, וחיסלו בקרבות פנים אל פנים מחבלים בסימטאות צפופות. הקרבות בוצעו במסגרת פשיטות על המטה לביטחון כללי של ארגון הטרור חמאס.

18:55 - באל-ג'זירה מדווחים: יותר מ-60 רקטות שוגרו מלבנון לעבר הגליל, מספר ההרוגים מתקיפות צה"ל עלה ל-7

18:50 - פרסום ראשון: טיל ששוגר נגד מסוק נפל בחצר בית ספר במועצה האזורית שדות נגב

טיל כתף ששוגר מבית חאנון במטרה לפגוע במסוק של צה"ל נפל בשטח בית ספר במועצה האזורית שדות נגב. אל היישוב שבו נפל הטיל חזרו לא מזמן התושבים באישור המדינה.

18:30 - אזעקות נוספות בגליל העליון

18:25 - בלבנון מדווחים על לפחות 6 פעילי חיזבאללה שחוסלו היום

18:24 - אזעקות בקרית שמונה וביישובים נוספים בגליל העליון

17:45 - לוחמי גבעתי פשטו על מחסן אמל"ח תת קרקעי, נתקלו במחבלים - וחיסלו אותם

צוות הקרב של חטיבת גבעתי פעל בשבועות האחרונים תחת אוגדה 162 ברפיח, הכוחות נלחמו להשמדת תשתיות טרור, חיסול מחבלים והשמדת פירים במרחב. ביממות האחרונות חוסלו יותר מ- 30 מחבלים על-ידי הכוחות.

בשבוע שעבר לוחמי גדוד צבר פשטו על בית החשוד כנקודת מפגש של מחבלים בחטיבת רפיח. במהלך הפשיטה הלוחמים נתקלו במחבלים וחיסלו אותם. לאחר מכן הכוח סרק את המבנה ממנו יצאו המחבלים ואיתר מחסן אמצעי לחימה תת קרקעי עם אמצעי לחימה רבים.

17:35 - מת מפצעיו לוחם צה"ל שנפצע קשה בשבוע שעבר

דובר צה"ל התיר לפרסום כי סמ"ר בצלאל צבי קובץ בן 20 מירושלים, לוחם בגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר, נפטר מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה ב-22.5.2024 בקרב בצפון רצועת עזה.

16:45 - גלנט על סרטון ההמרדה: "בצה"ל יש סמכות אחת - המפקד. אין גורמים צדדיים"

שר הביטחון גלנט בשיחה עם לוחמים ברפיח, על סרטון ההמרדה: "בצה"ל יש סמכות אחת, זה סמכות המפקד, כל אחד והמפקד שלו - מ"פ, המג"ד, המח"ט, מפקד האוגדה, האלוף ובסוף הרמטכ"ל - זה מי שנותן הוראות בצבא. אין גורמים צדדיים, אין גורמים שמדברים בשם - זה החוק וככה זה עובד וככה יעבוד. תודה רבה והערכה גדולה על זה שאתם נלחמים מהשביעי באוקטובר ברציפות כאנשי מילואים עם משפחות, אני מעריך את זה מאוד ואני אומר לכם שהערכה שלי משקפת את כל הציבור במדינת ישראל. תודה והערכה גדולה ,ישר כוח".

16:15 - צה"ל חיסל מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה

כלי טיס של חיל האוויר ומרכז האש של אוגדה 146 זיהו מחבל חיזבאללה יוצא מתוך מבנה צבאי של הארגון במרחב א-נקורה. זמן קצר לאחר תקף כלי הטיס וחיסל את המחבל. בנוסף, הותקפו שני מחבלי חיזבאללה נוספים שזוהו פועלים במרחב עייתא א-שעב.

במהלך היום זוהו כ-15 שיגורים משטח לבנון למרחב שלומי, ומספר שיגורים נוספים למרחבים שונים בצפון הארץ, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.

15:28 - אזעקות בצפון

התרעות מחשש לירי רקטות וטילים הופעלו בבצת, בלימן ובשניר שבגליל המערבי. נפילה בשטח פתוח בשניר, במקביל נורה נ"ט לעבר בית באביבים, יש נזק במקום. 

15:19 - צבע אדום בעוטף עזה

14:45 - נתב"ג: השדה פועל באופן מלא

בהמשך למטח לאזור גוש דן והשרון, ברשות שדות התעופה הבהירו כי נמל התעופה בן גוריון פתוח לפעילות תעופתית. "לוח הטיסות מיוצב והתעופה מתנהלת", נמסר.

14:40 - הרצליה: שתי נשים נחבלו בדרך למרחב המוגן

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול ופינו לבית החולים מאיר, אישה בת 52 ואישה בת 30 במצב קל ובהכרה מלאה, לאחר שהן שנחבלו בדרך למרחב המוגן.

14:20 - פצוע קל מרסיסים בהרצליה

14:05 - המטח לגוש דן - לא דווח על נפגעים

מנכ"ל מד"א אלי בין מסר לחדשות 12 כי עדיין אין אינדיקציות לנפילות או פגיעות. "מנסים לשאוב אינפורמציה ממקורות ששמעו יירוטים", אמר.

14:02 - בעזה מדווחים: מדובר על מטח רקטות מרפיח

14:00 - אחרי 4 חודשים: אזעקות בשרון ובגוש דן

אזעקות נשמעו באזור גוש דן והשרון, בין היתר הופעלו התרעות מחשש לירי טילים בכפר סבא, הרצליה, תל אביב, רעננה, הוד השרון, פתח תקווה, רשפון, רמת השרון ומקומות נוספים. תושבים במרכז דיווחו על הדי פיצוצים חזקים.

11:53 - אזעקות נוספות בגליל המערבי

11:30 - אזעקות בגליל המערבי, בלבנון מדווחים: "ישראל תקפה אופנוע מהאוויר באזור א-נאקורה"

10:55 - אזעקות הופעלו באביבים וביראון שבגליל העליון

10:30 - מצרים חידשה את הכנסת הסיוע ההומניטרי דרך מעבר כרם שלום

לאחר כשלושה שבועות שבהם מצרים סירבה להכניס סיוע לרצועה בגלל השתלטות צה"ל על מעבר רפיח, הבוקר היא מחדשת את הכנסת הסיוע ההומניטרי דרך מעבר כרם שלום בעבקבות לחץ אמריקני. היום צפויות להיכנס לעזה 200 משאיות, בנוסף לארבע מיכליות דלק. 

9:53 - גנץ הגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית למלחמת חרבות ברזל

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הגיש היום למזכירות הממשלה הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאירועי אסון ה-7 באוקטובר. "הקמת ועדת חקירה ממלכתית תעביר מסר חשוב ומאחד לציבור הישראלי כי כלל מערכות השלטון והביטחון העומדים בראשן מחויבים בבחינה מעמיקה, אובייקטיבית ומקצועית". לכתבה המלאה 

07:49 - שני טילי נ"ט שוגרו למרגליות ולרכס רמים, אין נפגעים

07:44 - צה"ל בגל תקיפות בלבנון: מטרות חיזבאללה הופצצו ב-5 מרחבים שונים

צה"ל הודיע כי תקף הלילה באמצעות ארטילריה ומטוסי קרב מטרות חיזבאללה ב-5 מרחבים בדרום לבנון. מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה תשתית טרור ומספר מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים אל-חיאם ועייתא א-שעב שבדרום לבנון. בנוסף, צה"ל תקף בירי ארטילרי במרחבים אל-חיאם, חולא, מרכבא וכפר כילא. 

00:42 - בצה"ל מבהירים: אין אירוע חטיפת חייל בניגוד להודעת דובר חמאס

00:10 - אלפים במחאות בת"א: פרשים, מכת"זיות ועימותים עם שוטרים

בקפלן קראו "בחירות עכשיו" והבעירו מדורה על הכביש, שניים נעצרו ועימותים נרשמו עם השוטרים. בכיכר החטופים התקיימה מחאה בדרישה לקדם עסקה מיד, אחותו של החטוף חנן יבלונקה שיובא מחר למנוחות: "יש 125 חטופים שעדיין שם". בשער בגין אמרה אימו של החטוף מתן צנגאוקר: "בזמן שהבן של ראש הממשלה מעודד מרד בצה"ל, הבן שלי חטוף בעזה". לכתבה המלאה 

20:26 - דובר צה"ל: לוחם מילואים נפצע קשה בקרב בצפון רצועת עזה

 לוחם מילואים מגדוד 6828, חטיבת ביסל״ח (828) נפצע מוקדם יותר היום (ש'), באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה. 

19:00 - שני טילי נ"ט פגעו במטולה: אין נפגעים בגוף

שני טילי נ"ט פגעו בשני בתים במטולה וניתקו חשמל מרכזי ברחוב, נזק רב במקום; אין נפגעים בגוף

17:00 - במספר מרחבים במקביל: צה"ל תקף מטרות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים אל-עדייסא, יארון ומרווחין שבדרום לבנון. במהלך היום כוחות צה"ל ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום במרחבים אל מטמורה, ואדי חמול, רשיא אל פוחר וא-צוונה.

פורסם לראשונה ב-N12