בעלי מלון פנינת דן בירושלים מבקשים להפסיק את חוזה הניהול עם רשת דן

ביהמ"ש הוציא צו מניעה זמני נגד הפסקת החוזה עד לבוררות

בעלי מלון פנינת דן בירושלים, חברת ג'רוזלם אנטרפרייז, בשליטת משפחת דריימן משיקגו ארה"ב, מבקשים להפסיק את חוזה הניהול שלהם עם רשת מלונות דן. לטענתם, רכישת מלון רדיסון-מוריה ירושלים על-ידי רשת דן מהווה ניגוד אינטרסים עם ניהול פנינת דן, וניהול המלון אינו מביא להם רווחים.

לרשת מלונות דן חוזה ניהול עד שנת 2003. ההסכם נחתם בשנת 96' ל-7 שנים, ולפיו מקבלת דן כ-250 אלף דולר לשנה כדמי ניהול, ועד %10 מהרווחים. בעלי המלון טוענים, כי ב-3 שנות הפעלתו המלון לא הרוויח, וכי כבר לפני כשנה חתמו על הסכם ניהול עם רשת אחרת.

מלונות דן פנתה לבית המשפט המחוזי בירושלים, ובשבוע שעבר הוארך צו המניעה הזמני לפיו מלונות דן תמשיך לנהל את המלון, עד לבוררות בנושא. התביעה בפני הבורר תוגש תוך שבוע, ועד אז יישמר הצו שהוצא.

שופטת בית המשפט המחוזי, רות אור, קבעה, כי החתימה של בעלי פנינת דן על הסכם אחר מהווה חוסר תום לב, וכי הפסקת הסכם הניהול באופן חד צדדי, כפי שנעשתה, יש בה משום פגיעה במוניטין מלונות דן, והתנהגות לא הולמת מצד הבעלים.

אור, הוציאה צו מניעה זמני האוסר על בעלי המלון, לבצע שינוי כלשהו במצב הקיים על פי הסכם הניהול, ולאפשר לרשת דן להמשיך ולנהל אותו על פי הסכם שנחתם ביניהם.

עוד קבעה אור, כי בעלי המלון לא נהגו ביושר כלפי מלונות דן, וכי הם מבקשים להנות מפירסומים שביצעה מלונות דן לשנת 2000 הצפוייה כשנת תיירות מוגברת מבלי לשלם למלונות דן את המגיע לה על פי הסכם הניהול.

רשת דן החלה לנהל את המלון בשנת 96', אך היתה מעורבת בבנייתו ובשיפוצו עוד משנת 90'. המלון כולל 40 חדרים ו-46 סוויטות, שממוקמים בקומות 9-7 של המבנה. 22 סוויטות נמכרו לתושבי חוץ. עוד בפרוייקט, בריכות שחייה, מועדון בריאות, מסעדה, חדרי אוכל ואירועים ולובי. המלון ממוצב ברמה של 5-4 כוכבים, ורושם תפוסה ממוצעת של כ-%60.

גורם בכיר בג'רוזלם אנטרפרייז אמר ל"גלובס", כי "רשת דן לא מנהלת את המלון כמו שצריך. המלון פתוח כבר 3 שנים, ולא הביא רווחים. הם מקבלים בכל שנה 250 אלף דולר בשנה עבור ניהול. רכישת המלון הנוסף היתה הקש האחרון. אין תקדים בארץ, חוץ מבאילת, שרשת מנהלת 3 מלונות באותה עיר. אנחנו היינו בסכסוך איתם הרבה זמן, והיינו מוכנים להפסיק את החוזה, אבל ניסינו להישאר במסגרת ההסכם".

ברשת דן טוענים, כי בכוונתם לנהל את 3 המלונות שלהם בירושלים, בדירוג שונה, ותוך פנייה לקהלי יעד שונים, וכי עכשיו לאחר שהמלון השיג שם טוב, והגיע הזמן לקצור את הפירות לקראת שנת 2000 - אין זה הוגן להפר את ההסכם.

טרם נקבע מועד לדיון בבוררות

צרו איתנו קשר *5988