עירית ברגר(בנקאות): אף פעם לא לחזור על אותו דבר

עירית ברגר, מנהלת טלבנק בבנק דיסקונט

עירית ברגר נולדה ב-1963. היא גדלה בבית דתי בבני ברק. ברגר: "בבית לא דחפו אותי לחפש קריירה, ואף פעם לא חלמתי להיות אשת קריירה". בגיל 19 התחתנה, ומיד ילדה 2 בנות. לתחום הבנקאות הגיעה די במקרה, "הייתי בת 19 וחיפשתי עבודה. שאלתי בבנק אם יש עבודה, וכך התחלתי ככספרית". רק בגיל 25, אחרי שהתגרשה, התחילה ללמוד: "פתאום נכנס לי חיידק לראש ונרשמתי לאוניברסיטה". ברגר סיימה תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה בבר אילן, והיא עומדת לסיים בקרוב תואר שני בבר אילן בסוציולוגיה ארגונית. אגב, היום היא כבר לא שומרת מצוות.

למרות שלא עלתה בסולם הדרגות בעולם הבנקאות במסלול הרגיל - היא איננה בת למשפחת בנקאים, היא לא למדה כלכלה או מינהל עסקים והיא לא הגיעה לבנקאות אחרי סיבוב באגף התקציבים או בבנק ישראל - ברגר נחשבת היום לכוכבת עולה בבנק דיסקונט. מזה שנה היא מנהלת את טלבנק דיסקונט, מחלקת הבנקאות הישירה בבנק השלישי בגודלו במדינה, ובמסגרת זו היא עוסקת בתחומים מתקדמים ביותר בתחום, כמו: בנקאות באינטרנט, בנקאות סלולרית ובנקאות בסופרמרקט. סוד ההצלחה שלה, אומרים בבנק, נמצא ביכולתה לשלב טכנולוגיה מתקדמת עם שירות טוב ושיווק אגרסיבי. הודות ליוזמתה, דיסקונט היה הראשון מבין הבנקים להיכנס לתחום הבנקאות הסלולרית ולאפשר ללקוחותיו לקבל מידע על חשבונותיהם דרך צג הטלפון. תחת פיקודה, היה דיסקונט גם הראשון לפתוח סניפים בסופרמרקט.

המחלקה שבאחריותה הוקמה לפני 18 שנה. בהתחלה ניתן "שירות אישי", שאיפשר ללקוחות הבנק לקבל מידע אודות חשבונותיהם 24 שעות ביום דרך הטלפון. לאחר מכן, פותח "טלבנק מסופים", שאיפשר לקבל מידע ולבצע שורה של פעולות בנקאיות דרך המחשב האישי שלהם. החידוש הבא היה "טלבנק ישיר", מעין סניף וירטואלי. בשנתיים האחרונות הוביל טלבנק את ההתפתחויות בתחום הבנקאות באינטרנט, הבנקאות הסלולרית והבנקאות בסופרמרקט. ברגר: "הרעיון מאחורי כל השירותים הללו הוא לאפשר ללקוח לבצע פעולות בערוץ הכי נוח לו, בכל שעה ובכל מקום".

בעולם גברי, שבו הגיל הממוצע של מנהל בכיר הוא 50 פלוס, ברגר היא אכן דמות יוצאת דופן. גם אשה, וגם צעירה, וגם בעלת קורות חיים מאוד לא טיפוסיים.

ברגר: "כל דבר תלוי ברצון ובמוטיבציה. מבחינתי, אין שום דבר בלתי אפשרי, אם באמת רוצים להצליח. "אני שואפת להצליח בכל מה שאני עושה, להוביל את בנק דיסקונט להיות המוביל מבין הבנקים בתחום הבנקאות הישירה, ותוך כדי כך גם ליהנות מהעבודה.

"אני מאמינה שיש לי התמדה, אמונה בעצמי וביכולת שלי, יכולת לעבוד בצוות ויכולת לעשות דברים באופן יצירתי - אף פעם לא לחזור על אותו דבר". אולי בגלל אותה יצירתיות ברגר לא רואה את עצמה בעולם הבנקאות לנצח. ברגר: "הייתי רוצה לעבוד עוד כמה שנים במה שאני עושה היום, הרי זה אחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הבנקאות. אבל בעולם הבנקאות יש הרבה אופציות וגם מחוץ לעולם הזה. לא הייתי רוצה להיות מנכ"ל בנק, אבל אולי מנכ"ל בתחום עסקי אחר".

« ג'ודי מלץ «עירית ברגר(בנקאות): אף פעם לא לחזור על אותו דבר « עירית ברגר, מנהלת טלבנק בבנק דיסקונט

צרו איתנו קשר *5988