בעלי רדיו קול חי: רק הרחבת איזור זיכיונה של התחנה עשויה להצילה

טוענים: ההפסדים נובעים מכך שקהל היעד של התחנה נמצא מחוץ לאיזור זכיונה

בעלי המניות ברדיו קול חי טוענים, כי התחנה נמצאת בסכנת סגירה, הפסדיה הצבורים לסוף דצמבר 99' הסתכמו בכ-10.5 מיליון שקל. לטענתם, הפיתרון היחיד שעשוי להציל את התחנה הוא הרחבת איזור זיכיונה, והם פועלים למנוע את סגירת התחנה שהחלה לשדר באוקטובר 96' בגוש דן.

הטענה הועלתה על ידי קרדן תקשורת בינלאומית (1993), יוסף גרינפלד, יו"ר דירקטוריון רדיו קול חי מטעמה של קרדן, יצחק שיינפלד, מנכ"ל רדיו קול חי וחברת מארג השקעות, במסגרת כתב הגנה שהגישו כנגד תביעתם של מיכאל דורסמן וחברתו מ. דורסמן, החברה לניהול נכסים (1992), בעלי מניות ברדיו קול חי.

דורסמן מבקש בתביעתו להצהיר, כי בינו לבין גרינפלד נחתם הסכם לפיו התחייב להעביר לגרינפלד את מניותיו לרדיו קול חי ובתמורה התחייב הלה לפטור אותו מכל ערבויותיו והתחייבויותיו ברדיו קול חי.

בכתב ההגנה טוענים הנתבעים, כי לא נחתם הסכם כלשהו בין התובעים לבין גרינפלד, אלא התקיים מו"מ לבחינת אפשרות להעברת מניות התובעים לקרדן תקשורת בינלאומית, יצחק שיינפלד ומארג השקעות. לטענתם, ביצוע ההתקשרות היה מותנה בתנאי מקדים למציאת משקיע בתחנה, תנאי שלא התקיים, לאחר שהיזם שלמה קליש החליט שאינו מעוניין להשקיע בתחנה.

בכתב ההגנה נאמר, כי מאז התחילה לשדר רדיו קול חי היא סובלת מהפסדים ניכרים. הסיבות להפסדים תחילתם בתכנון לקוי של איזור הזיכיון, הגורם לכך שמרבית קהל היעד של התחנה נמצא מחוץ לאיזור זכיונה.

עוד טוענים הנתבעים, כי בנוסף, איזור הזיכיון של התחנה רווי בתחנות פירטיות המשדרות לקהל הדתי, ולאחרונה גם הוכשר ב"מחטף חקיקתי" ערוץ 7 המתחרה ברדיו קול חי, ועתה יוזמת הממשלה תיקון חקיקה נוסף שיאפשר תחנות דתיות ארציות. התפתחויות אלה, טוענים הנתבעים, מעמידות את התחנה כיום בסכנת סגירה. לטענתם, איתרע מזלם של בעלי המניות וההשקעה לא עלתה יפה וגורמת אפילו להפסדים. לטענתם, התובעים מודעים למצב ומנסים להשליך את ההפסדים על הנתבעים ובכך להיטיב את מצבם. (ת.א. 1621/00)

צרו איתנו קשר *5988