דורון גרופר השתתף בדיוני הוועדה לפינוי מחנות צבא כ"נציג בעלי קרקע בעתלית" ללא שהוזמן על-ידה

דורון גרופר, בעל קרקעות פרטיות בעתלית, השתתף בישיבות הוועדה הבין-משרדית לפינוי מחנות צבא כאזרח פרטי בעל עניין בנושא. פינוי מחנות הצבא בעתלית עשוי לאפשר לגרופר לבנות על קרקעותיו, כך שיש לו לכאורה אינטרס למען פינויים.

בוועדה חברים אך ורק עובדי מדינה, שמייצגים אינטרסים ציבוריים שונים ונדונים בה נושאים סודיים הקשורים לפינוי מחנות הצבא. חבריה מוזהרים כי הם נדרשים לחשאיות.

חברי הוועדה מדווחים שגרופר השמיע צעקות ואיומים, כדי להאיץ את פינוי מחנות הצבא, שכרגע מתעכב בגלל בעיות תקציב. עלות הפינוי נאמדת ב-140 מיליון שקל. העיכוב בפינוי מעכב תוכניות בנייה נרחבות בעתלית.

גרופר, שהוא יו"ר מועצת המנהלים של חברת מקורות ובנו של שר החקלאות לשעבר פסח גרופר, אמר אתמול בתגובה: "זה נושא מינורי. כל נוכחותי בישיבה הסתכמה בשבע דקות. הייתי רק בישיבה אחת (מאוחר יותר נזכר גרופר שהיה נוכח גם בישיבה נוספת) - הוזמנתי על-ידי ראש המועצה לבוא ולהביא את עמדת בעלי הקרקעות במקום. ברגע שאני מוזמן אני בא. דיברתי בדיוק חצי דקה, ואז השתיקו אותי וגירשו אותי. מותר לבעל קרקעות ותושב עתלית להביע תרעומת על פקידים שלא עושים כלום כדי לפנות מחנות צבא. המחנות הללו היו צריכים לצאת מזמן".

עמר אמר בתגובה, כי גרופר הגיע כנציג בעלי הקרקעות.

יו"ר הוועדה הוא מנכ"ל משרד השיכון, מאיר גרינברג, אף שדיוניה מנוהלים על-ידי ויקטור בר-גיל ממשרד הביטחון. גרינברג הוא זה שמוסמך להזמין אנשים לדיוני הוועדה, והוא לא עשה כן לגבי גרופר.

גרופר עצמו הודה כי בעלי הקרקעות באיזור לא הסמיכו אותו לדבר בשמם. לדבריו, ראש המועצה נועץ בו מדי פעם בנושא הפינוי. עמר, לעומת זאת, אמר כי הוא נועץ בגרופר רק בנושאים שקשורים לחברת מקורות. «מעריב« דורון גרופר השתתף בדיוני הוועדה לפינוי מחנות צבא כ"נציג בעלי קרקע בעתלית" ללא שהוזמן על-ידה «

צרו איתנו קשר *5988