רו"ח קסלמן מכין הערכת שווי לזכיון איקאה בישראל

חברת קסלמן פיננסים, בבעלות משרד רואי החשבון קסלמן, מכינה הערכת שווי לזכיון רשת איקאה בישראל, המצוי בידי אגודת הקו-אופ. האגודה מתכוונת למכור את חלקה בזיכיון (75%) במסגרת מימוש אחזקותיה, לצורך פדיון מניות חבריה לפי הוראת בית המשפט.

קסלמן פיננסים הוא אחד הגורמים המובילים כיום בארץ בתחום הערכות השווי. בין היתר, הוא מכין הערכות שווי תקופתיות של אי.סי.איי עבור קונצרן כור. החברה גם הכינה באחרונה הערכות שווי של בנק לאומי עבור חברת מגדל ושל בנק דיסקונט עבור אי.די.בי.

ככל הנראה, את הערכת השווי הזמין הוועד הממונה של האגודה - מרים פורת, ליפא מאיר ודוד ברודט. בעבר נמסר כי בני גאון, שבהיותו יו"ר האגודה יצר את השותפות עם איקאה השוודית, עשוי להתמודד על רכישת הזיכיון. גאון גם ניסה להתמודד על רכישת רשת הקו-אופ, הנכס העיקרי של האגודה, אך פרש מהמכרז. במקביל, מנסה האגודה למכור את מניותיה (80%) ברשת המשביר לצרכן.

לאיקאה העולמית יש זכות וטו על זהותו של הקונה, ובידיה גם זכות סירוב ראשונה למניות הקו-אופ בחברה הישראלית. לפיכך, עשויה האגודה למכור את מניותיה לאיקאה, כדי לפשט את ההליך. בכל מקרה, הוועד הממונה טרם פירסם הודעה רשמית על פתיחת הליך מכירה.

גורם המקורב לאיקאה אמר באחרונה ל"גלובס", כי להערכתו, החנות בנתניה לא תפעל בשבתות גם לאחר מכירת הזיכיון. סגירת החנות בשבתות ובחגים היא חלק מתנאי הזיכיון, בשל היותה של הקו-אופ גוף ציבורי-למעשה. הגורם הסביר, כי בשל נפח הפעילות הגדול בחנות, חובה לתת לתשתיות ולצוות העובדים את יום המנוחה - מסיבות תיפעוליות גרידא.

צרו איתנו קשר *5988