מיזוג סטארט-אפים: קמון רוכשת את אקשן בייס

העסקה מוערכת בסכום של 5-3 מיליון דולר * קרן BRM מושקעת בשתי החברות, הפועלות בתחום ניהול המידע

הסטארט-אפ הישראלי קמון (Kamoon) הודיע היום (א') על רכישת חברת אקשן בייס (Action Base) תמורת סכום המוערך בכ-5-3 מיליון דולר. בעקבות הרכישה ייקלטו עובדי אקשן בייס במרכז הפיתוח של קמון ברמת גן. בראש החברה הממוזגת, שתעסיק כ-50 עובדים, תעמוד יהלי הררי, מנכ"ל קמון, כאשר את הפעילות הישראלית ינהל צבי נהרי, שכיהן עד כה כמנכ"ל הפעילות של אקשן בייס בישראל. כחלק מהמהלך יפוטרו ארבעה אנשי מכירות של אקשן בייס בארה"ב.

הרכישה של אקשן בייס נועדה להרחיב את היצע המוצרים של קמון, המפתחת תוכנה המסייעת לעובדים באיתור נתונים מתוך מאגרי המידע בארגון. באמצעות השילוב עם הנרכשת, המפתחת כלי תוכנה לניהול משימות, היא תוכל כעת להציע גם את האפשרות לעשות שימוש במידע המאותר במסגרת פרוייקטים המבוצעים בארגון.

המיזוג בין שתי החברות נעשה על רקע הקונסולידציה בתחומי ניהול המידע (Knowledge Management). בחודשים האחרונים ניכרת גם מגמה של מיזוג בין חברות העוסקות בתחומים המשיקים של שיתוף וניהול מידע. כך, לפני כחצי שנה רכשה חברת Documentum, העוסקת בתחום ניהול המידע, את eRoom, אחת ממתחרותיה של קמון, תמורת 120 מיליון דולר.

לקמון הסכמים עם חברות התוכנה יבמ ואורקל להפצת התוכנה שפיתחה כחלק מחבילת כלי ניהול המידע שלהן. החברה הוקמה ב-1999 על ידי איגור טסנר, ליאור רוקח ואיתן קלבינסקי. גיוס הסיד של החברה הושלם במארס 2000, ובו גויס סכום של 5 מיליון דולר מ-BRM, שהשקיעה גם באקשן בייס. באוקטובר אותה שנה גייסה קמון 23 מיליון דולר לפי שווי של 48 מיליון דולר אחרי הכסף, בסיבוב שבו השתתפו BRM, אייפקס, פטריקוף ונצ'רס ו-XDL. משרדיה הראשיים ממוקמים בניו-ג'רזי. על לקוחות החברה נמנים יוניסיס ו-YPO.

אקשן בייס, שהוקמה בשנת 2000, גייסה עד היום 10 מיליון דולר מקבוצת אירון (Eyron) והקרנות וינגספרינג ו-BRM. על לקוחות החברה נמנים שירותי בריאות כללית, רפאל, התעשייה האווירית, אל-אופ, משרד התחבורה, רשת ישרוטל, ADC ושטראוס. משרדיה הראשיים של החברה ממוקמים בקליפורניה.

צרו איתנו קשר *5988