ריקבון מבויית

יקבי רמת-הגולן שנוסדו בשנת 1983 חוגגים בימים אלה 20 שנה להיווסדם, ובלי גוזמה הם יכולים להתגאות בהיות סמן דומיננטי בתעשיית היין הישראלית ובקידום תרבות היין.

היקב מייצר היום כ-30 סוגי יינות מ-20 זני ענבים, ביניהם יינות אדומים ולבנים, יינות צעירים ומתיישנים, יינות מבעבעים ויינות קינוח. לרגל חגיגות ה-20 השיקו יקבי רמה"ג את 'ירדן סמיון אציל 2001', יין ייחודי המופק מענבי סמיון הנגועים בפטריית הריקבון האציל (בוטריטיס), שהופיע בשנת 1988 באחד הכרמים של היקב, ואז הופק היין הזה בראשונה.

לאחר שנים של המתנה לביקור נוסף של הריקבון, החל להיערך בשנת 1999 מחקר משותף של יקבי רמה"ג ואוניברסיטת ת"א, בראשות פרופ' ברוך סנה מהמחלקה למדעי הצמח, שהוביל לפיתוח שיטה ייחודית, ש"בייתה" את פטריית הריקבון. בשיטה זו, הודבקו ענבי הסמיון תחת תנאים מיוחדים בנבגי הפטריה האצילה, ואיפשרו את הפקת היין החדש.

ירדן סמיון אציל 2001 הוא יין קינוח שופע טעמים. צבעו זהוב ובטעמו המתוק בולטת פירותיות מתובלת ומבושמת. מחירו אמנם אינו זול, אם כי יש לזכור כי מדובר ביין נדיר בעל פוטנציאל התיישנות נאה - 100-95 שקל לבקבוק של 375 מ"ל.

אגב, במהלך החגיגות התברר, כי בימים אלה - ובלחץ הציבור - נערכות ההכנות הראשונות להפקתו בשנה הבאה של פסטיבל גולן וינטאז'. הפסטיבל המסורתי, המתקיים אחת לשנתיים, נדחה באחרונה עקב המצב הכלכלי-בטחוני.

צרו איתנו קשר *5988