הזוכה במיכרז להקמת תחנת הכוח ברמת חובב ייקבע ב-5 בנובמבר בדירקט' חברת החשמל

הצעת קב' זאבי זולה מהצעת קב' עופר ב-%10 * עו"ד פוקס: "המיכרז - בושה"

המיכרז השנוי במחלוקת להקמת תחנת הכוח הפרטית ברמת חובב, בהשקעה של כ-250-200 מיליון דולר, יוכרע ב-5 בנובמבר בדירקטוריון חברת החשמל. זאת, אחרי עיכובים ממושכים. ההחלטה לקבל את ההכרעה בהקדם, התקבלה היום (ה'). כך נודע ל"גלובס".

כפי שפורסם בימים האחרונים ב"גלובס", העיכובים בהליכי המיכרז עוררו ביקורת הן בקרב הקבוצות המתמודדות, והן בקרב משרדי האוצר והתשתיות.

אתמול (ד') פורסם, כי קבוצת עופר דורשת מחברת החשמל לתת מיידית שקיפות מלאה להליכי המיכרז, וכן לקבל החלטות מיידיות.

קבוצתו של יולי עופר וקבוצתו של גד זאבי, מתמודדות על הבכורה במיכרז, כאשר קבוצת זאבי, הגישה הצעה זולה יותר בכ-%10.

ועדת המיכרזים של דירקטוריון חברת החשמל החליטה באחרונה, לאשר את הצעתה של קבוצת זאבי כזוכה במיכרז, אך זאת בתנאי שההצעה תקבל אישור של בית המשפט, לנוכח פגם טכני מסויים שנפל באופן הגשת ההצעה המסחרית, לטענת חברת החשמל.

בעקבות העירעור של דירקטור, דן כהן, הועבר הנושא להכרעת מליאת הדירקטוריון. ההכרעה בדירקטוריון תתקבל עוד במהלך תקופת כהונתו של היו"ר הנוכחי, גד יעקבי. זאת, למרות שלדברי גורמים בחב' החשמל, היו גורמים שפעלו לכך, שההכרעה תתקבל במהלך הקדנציה של אלי לנדאו, שמתחילה באמצע נובמבר.

עו"ד מייקל פוקס, ממשרד עוה"ד הרצוג-פוקס-נאמן, תקף היום בחריפות, במהלך ועידת ראש הממשלה לעסקים, את המיכרז שפירסמה חברת החשמל, להקמת התחנה ברמת חובב. לדבריו, מספר לקוחות שלו התעניינו במיכרז, ומבדיקה שערך מתברר, כי היו בו 36 סעיפים דרקוניים. הוא הגדיר את המיכרז כ"בושה".

יצויין, כי מלבד קבוצות זאבי ועופר, התמודדו במיכרז ארבע קבוצות נוספות

צרו איתנו קשר *5988