הנקראות ביותר

50% ממניות טוליב של גיורא גזית משועבדות לבנק הפועלים

גזית, לשעבר מנכ"ל הבנק, ישקיע 15.4 מיליון ד' ברומניה

50% ממניות חברת ההשקעות טוליב, המשקיעה 15.4 מיליון דולר ברומניה, משועבדות זה כמה שנים לבנק הפועלים. החברה נמצאת בבעלות גיורא גזית, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים. הוא מחזיק 50% ממניות טוליב ישירות, ועוד 50% באמצעות חברת פרגמל, בבעלותו. גזית היה מנכ"ל הבנק בשנות השמונים, והתפטר בשנת 1987 בעקבות דו"ח בייסקי על משבר מניות הבנקים. הוא נכנס לאחר מכן להשקעות שונות.

טוליב הודיעה בסוף השבוע על שלושת הפרויקטים הבאים:

* אמניסקו - בניית בניין בן 44 דירות יוקרה ברובע השגרירויות בבוקרשט, 173 מ"ר בממוצע לדירה, כולל דירות גן ופנטהאוזים. הבניין יהיה באיכות גבוהה מן המקובל עד היום ברומניה, ובו גם חדר כושר, לובי מפואר, חניה מקורה ומחסן לכל דירה. החברה מבקשת 1,300 אירו למ"ר דירה ו-1,700 אירו למ"ר דירות גם ופנטהאוזים.

* אפולודור -בניית בניין בן 35 דירות בנות 130-85 מ"ר, בשטח כולל של 4,000 מ"ר, ועוד 2,000 מ"ר משרדים, בבניין ליד קרית הממשלה ימכרו ב-1,200-1,000 אירו למ"ר. ההשקעה בשני הפרוייקטים יחד תהיה 13 מיליון דולר. תמורת המכירות נאמדת ב-22 מיליון דולר, כך שצפוי רווח ברוטו של 9 מיליון דולר.

* רכישת מלון פרדיננד באתר הנופש הרקלונה, ב-2.4 מיליון דולר.

חברת הבנייה גימאר, בבעלות טוליב, תהיה הקבלן הראשי בשני בנייני המגורים. הליכי הרישוי והתכנון הסתיימו בימים אלו, והבנייה תתחיל בעוד כחודשיים. גזית אומר כי זה 60 שנה שלא נבנו דירות יוקרה במרכז בוקרשט, ולכן הוא צופה ביקוש גדול לדירות. הבנייה תתחיל בעוד חודשיים, ואז גם יתחיל השיווק, וגמר הבניה צפוי במארס 2006.

גזית הודיע עוד, כי הוא מנהל בימים אלו מו"מ עם משקיעים ויזמים על הכנסתם כשותפים לפרויקטים. גזית לא מסר איזה חלק מהפרויקטים יהיה מוכן למכור.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות