הנקראות ביותר

עבריין שנמלט לפני 4 שנים - נתפס במקסיקו וגורש לישראל

העבריין הישראלי, בן סוטחי, שנמלט מכלא איילון לפני כארבע שנים, נתפס השבוע במקסיקו וגורש משם לישראל. סוטחי לא הובא בפני שופט, ושלטונות מקסיקו גירשו אותו מהמדינה, מאחר שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל.

סוטחי נעצר לפני יומיים בבית מלון במקסיקו סיטי, שם שהה יחד עם חברתו. הוא אותר באמצעות מערך מודיעיני וקצין משטרת ישראל היושב באמריקה הלטינית, סנ"צ גיא ניר, וכן בסיועה של משטרת מקסיקו.

סוטחי עלה היום על טיסה לספרד, ומשם הוא צפוי לטוס הלילה לארץ ולנחות מחר בבוקר. בנמל התעופה בן-גוריון הוא לא יזכה להיכנס לדיוטי-פרי, לאחר שהשוטרים יעצרו אותו עם נחיתתו ויקחו אותו לחקירה, בסיומה ישוב לכלא.

מדובר בשיתוף פעולה די נדיר בין משטרת ישראל ומשטרת מקסיקו, משום שמקסיקו כעיקרון אינה חתומה על הסכמי הסגרה. האינטרפול הכריז על סוטחי כעבריין נמלט במדינות רבות ברחבי העולם והוציא נגדו צו מעצר. פרקליטו של סוטחי, עו"ד ציון אמיר, הביע תמיהה על כך ש"אדם נעצר במדינה אחרת ומגורש מבלי שהוא מובא לבית משפט".

סוטחי (30), שנידון ל-16 שנות מאסר בגין ניסיון ושידול לרצוח את מני אסלן, ברח מכלא איילון בחודש מרץ 2001, יחד עם העבריין ארז אקרישבסקי, לאחר שהשניים יצאו לחופשה ו"שכחו" לחזור ממנה.

בעבר הרחוק, נחשב סוטחי לאחד מאנשיו של זאב רוזנשטיין. במשטרה ייחסו לו מעורבות ברצח שניים מאלה שניסו לחסל את רוזנשטיין: אילן אסלן, שנעלם לפני כשמונה שנים ומאז לא נודעו עקבותיו, ויעקב (קוקו) כחלון, שגופתו נמצאה כחודש לאחר-מכן.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות