מחיר ההתעללות: משרד החקלאות השבית משחטת זוגלובק

"מעריב": פקחי משרד החקלאות הגיעו למפעל זוגלובק בשלומי בעקבות שידור תמונות הזוועה ב"כלבוטק" והורו להפסיק את השימוש בכלובי העופות הפגומים ■ ח"כ רובי ריבלין: "היועמ"ש צריך להורות על פתיחת חקירה ולשים קץ להתעללות"

3 ימים לאחר שידור התחקיר של "כלבוטק" שתיעד את ההתעללות המזעזעת בעופות במשחטת זוגלובק בשלומי, הורה משרד החקלאות לחברה להפסיק לאלתר את השימוש שנעשה במקום בכלובים פגומים, בניגוד לחוק צער בעלי חיים - כך מדווח היום (א') העיתון "מעריב".

ההוראה גרמה לכך שבימים חמישי ושישי לא נעשתה שחיטה במפעל.

נושא משחטת העופות נמצא עתה בבדיקה של מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ושל משטרת ישראל.

היום אמור להגיע למשחטה מתקן אחר, שיאפשר את המשך השחיטה בכמויות קטנות יותר. המתקן ייבדק על-ידי הרופאה הווטרינרית המרחבית, ואם יימצא כי הוא מתאים לחוק, יוכלו במפעל להשתמש בו.

בנוסף לעמותות "תנו לחיות לחיות" ו"אנונימוס", גם פוליטיקאים החלו לפעול בנושא. ח"כ רובי ריבלין פנה בסוף השבוע ליועץ המשפטי לממשלה בקריאה לחקור את הנעשה במפעל ולשים קץ להתעללות בעופות.

מחברת זוגלובק נמסר בתגובה: "העבודה במשחטה נמשכת כרגיל, והחברה מתואמת עם השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. לא משרד החקלאות הפסיק את עבודת המתקן. מיד עם הפנייה מ'כלבוטק' לפני כשבוע הופסק ביוזמת החברה השימוש במתקן עם הכלובים הפגומים. השחיטה נעשית בתהליך ידני, ללא מכונות".