וול סטריט: הנפט צנח ב-4.7%, מדד הפחד נפל בכ-8%; אירופה ננעלה בעליות

מדד S&P 500 נסוג מרמת שיא כל הזמנים • מחיר הזהב טיפס ב-0.8% מעל ל-1,416 דולר לאונקייה • פריגו העלתה את תחזית הרווח למניה לשנה הנוכחית ב-10 סנט, ברקע להשלמת העסקה לרכישת Ranir

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס
וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים העיקריים בוול סטריט רשמו התאוששות קלה, וננעלו בעליות קלות. הדאו רשם עליה של 0.26%, הנאסד"ק עלה 0.22%, ה-S%P 500 רשם עליות של 0.29%.

הנפט ירד 4.77%, מדד הפחד צנח בכ-8%.

21:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות וללא שינוי מהותי. ה-VIX נופל בכ-5.4%.

הנפט ממשיך לצנוח ויורד ב-4.7%.

מחיר הזהב מטפס ב-0.8% מעל ל-1,410 דולר לאונקייה

18:40

יום לאחר החתימה על הארכת ההסכם לקפאת הפקת הנפט מצד קרטל אופ"ק לעוד 9 חודשים, מחירו מאבדת כעת 3.3% לרמה של 57.17 דולרים. בתוך כך, התשואות על האג"ח הממשלתיות מאבדות גובה ברקע לירידה בציפיות האינפלציה.

מחיר הזהב מטפס ב-0.8% מעל ל-1,400 דולר לאונקייה.

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ללא שינוי מהותי. מדד הפחד (VIX) נופל בכ-5%, וזאת כשברקע המדדים משייטים ברמות שיא, ושיחות הסחר בין סין לארה"ב חודשו.

יו"ר קרן המטבע העולמי, קריסטין לגארד, מועמדת להחליף את מריו דראגי בתפקיד נגיד הבנק המרכזי של אירופה (ECB).

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, בהובלת הפוסטי הבריטי שעלה 0.8%. הקאק טיפס ב-0.16%, והדאקס ננעל ללא שינוי מהותי.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח ביציבות, אחרי העליות אתמול. המדדים דאו ג'ונס, S&P 500 והנאסד"ק נסחרים ללא שינוי אחרי העליות אתמול. ברקע: אי ודאות בנוגע לכוונתה של ארה"ב להטיל מכסים על האיחוד האירופי. מוקדם יותר אמר הנשיא טראמפ כי החל סבב השיחות מול הסינים בסוגיית הסחר.

ישראליות בוול סטריט

חברת התרופות הדואלית פריגו  השלימה את רכישת Ranir Global Holdings תמורת 750 מיליון דולר. העסקה תתרום 10 סנט לשורת הרווח, ובשל כך החברה הדואלית העלתה את תחזית הרווח למניה בשנת 2019 כולה.

מנכ"ל פלוריסטם  יקי ינאי פרסם מכתב למשקיעים ובו הבהיר היטב כי מינוי כמנכ"ל אינו שינוי קוסמטי. (לכתבה המלאה)

חברת איתוראן  הדואלית הודיעה על רכישה חוזרת של עד 25 מיליון דולר על רקע נסיגת המניה. 

בשבועות האחרונים קרן Raging Capital מכרה מניות DSPG  בעסקאות בשוק הפתוח בהיקף כולל של 17.7 מיליון דולר, וירדה מהחזקה של 9.6% ל-4.1% מהון המניות

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בירידות קלות, ומאותתים על יציבות בפתיחת המסחר.

הבנק המרכזי של אוסטרליה ביצע הבוקר הורדת ריבית כפולה לרמה של 1%, וזאת על רקע החשש מהאטה גלובלית.

חברת סרגון הישראלית צונחת בכ-8% בטרום-מסחר בוול סטריט, וזאת על רקע האזהרה שפרסמה החברה בנוגע לעיכוב בהזמנות מהודו.

12:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ביציבות, אחרי העליות שנרשמו אתמול. באירופה המסחר מתנהל במגמה מעורבת. 

מחיר הנפט נסחר סביב 60 דולר לחבית, בהמשך להסכם של קרטל אופ"ק, ומפיקות הנפט האחרות בהובלת רוסיה, על הארכת הסכם הקפאת הפקת הנפט בעוד 9 חודשים.

הנשיא טראמפ אמר כי סבב שיחות סחר מול הסינים כבר החל, וזאת בהמשך למפגש הפסגה בסוף השבוע האחרון ביפן, ה-G20, שם הוסכם על הפסקת אש ולא להעלות מכסים באופן הדדי.

11:30

יאנווילאם אקט, הכלכלן הראשי של יוליוס בר, הבנק השוויצרי המתמחה בבנקאות פרטית, אמר היום במסגרת מושב כלכלה עולמית בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה IPS בבינתחומי הרצליה: "הפד נמצא בנקודה רגישה כשהאינדיקטורים הכלכליים בארה"ב טובים, המשק האמריקאי מייצר תעסוקה ברצף, שיעור אי התעסוקה נמוך, גביית המסים עודפת וכן הלאה. מנגד, הדאגה בשווקים גבוהה לאור אי הוודאות הקיימת וקיימת ציפייה להורדת ריבית. לאור זאת, הפד נדרש לנהל מדיניות שתושפע גם מפסיכולוגיה בשווקים ולא רק מנתונים כלכליים גרידא. למרות זאת, הפד יצטרך לפעול בצורה מאוד זהירה, הורדת ריבית תוביל לשיפור מצב הרוח בשווקים אך עלולה להוביל להופעת אינפלציה שתדרוש תיקון והעלאת ריבית, מהלך שייתכן שיגיע בתזמון לא מוצלח בו האינדיקטורים הכלכליים פחות טובים".

עוד הוסיף אקט בראייה מאקרו כלכלית, "ארה"ב ושאר הדמוקרטיות בעולם המערבי מתנהלות באופן שונה מהסינים. בחירות כל 4 שנים גורמות לתכנון ולביצוע של מהלכים להשתנות. מנהיג שרואה בחירות באופן מתנהג שונה. הסינים לעומת זאת רואים אסטרטגיה לשנים ארוכות קדימה, מבצעים תכנית חומש שרודפת תכנית חומש, מבלים זמן ארוך בחשיבה על רעיונות מחוץ לקופסא בכדי להגביר את כוחם. בארה"ב הכלכלה חזקה וטראמפ ירצה לשמור על הרגיעה היחסית ולהגיע לבחירות בעמדה טובה. באירופה לעומת זאת, יש סימנים מדאיגים, בצד המנהיגותי - 5 עמדות בכירות באיחוד האירופי נמצאות על סף איוש מחדש וזה מעלה סימני שאלה רבים לגבי מדיניות עתידית, במקביל חילוקי הדעות עם איטליה, הברקזיט שבעצמו מוביל למשבר מנהיגות בבריטניה וכלכלות מזרח אירופה שדורשות השפעה נוספת. כל אלה משתלבים עם צורך במדיניות מוניטרית ברורה על רקע שיעורי הריבית האפסיים".

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בעליות. פוטסי עולה ב-0.2% וקאק ודאקס מוסיפים 0.1%. סטוקס 600 עולה ב-0.2%. המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת. ניקיי ו-ASX 200 עלו ב-0.1%, קוספי ירד בכ-0.4% ומדד שנחאי ננעל ללא שינוי. מדד הנג סנג מזנק כעת ב-1.3%.

הבנק המרכזי באוסטרליה הוריד את הריבית במדינה ל-1% בהתאם לציפיות. מדובר בהורדה שנייה ברציפות של רמת הריבית.

8:30

הביטקוין (BTC) פתח את המחצית השנייה של השנה במגמה שלילית, והבוקר צנח למחיר הנמוך ביותר בעשרת הימים האחרונים, כשנסחר סביב כ-9,880 דולר, אחרי ירידה של 11% ביממה האחרונה, לפי נתוני אתר CoinMarketCap.

6:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. הנג סנג מזנק ב-1.3%, ASX 200 מוסיף 0.3%, וניקיי עולה ב-0.1%. מדד שנחאי יורד ב-0.1%, ומדד הקוספי מאבד 0.2%. 

המסחר בוול סטריט ננעל אמש (ב') בעליות. מדד S&P 500 עלה ב-0.8% לשיא חדש: 2,964.47 נקודות. מדד נאסד"ק זינק ב-1%, ודאו ג'ונס טיפס ב-0.44%. המסחר באירופה ננעל במגמה חיובית אתמול. דאקס ופוטסי זינקו בכ-1%, וקאק הוסיף 0.54%. סטוקס 600 עלה ב-0.8%.

בסוף השבוע הגיעו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג להבנות והחליטו להכריז על הפסקת אש במלחמת הסחר. בשיאה של ועידת ה-G20 שהתקיימה באוסקה, יפן, נועדו שני המנהיגים לפגישה שכל העולם ציפה לה, שארכה כ-80 דקות. לדברי טראמפ, הפגישה הלכה כמו שצריך, והמשא-ומתן עם סין יימשך. אתמול אמר הנשיא האמריקאי כי שיחות הסחר החדשות עם סין כבר התחילו. "הם מדברים בטלפון, אבל הם גם נפגשים", אמר טראמפ. "השיחות בעצם התחילו כבר לפני המפגש שלנו. ההסכם צריך להיות לטובתנו, בגלל שהיה לסינים יתרון משמעותי במשך הרבה שנים". 

מניות השבבים זינקו במסחר בארה"ב אתמול על רקע הפסקת האש בין סין לארה"ב בנוגע לסחר. מיקרון עלתה בכ-4%, מניית סקייוורקס זינקה ב-6%, ברודקום ומניית קוואלקום הוסיפו כ-2%.

ארגון אופ"ק הסכים להאריך את הקפאת הפקת הנפט ב-9 חודשים. הבוקר נסחר הנפט בירידות של כ-0.4% ומחיר חבית עומד על 58.93 דולר. 

המסחר בהונג קונג התחדש היום לאחר יום חופש אתמול. מאות מפגינים יצאו אתמול לרחובות לרגל יום השנה ה-22 להעברת השליטה בהונג קונג לידי הסינים. לצד מחאה ברחובות הונג קונג, המפגינים הצליחו גם לחדור לתוך הפרלמנט. הם הרסו תמונות, ריססו גרפיטי על הקירות ואף תלו על דוכן הנאומים את דגל הונג קונג מימי השלטון הבריטי. המשטרה ירתה גז מדמיע על המפגינים והצליחה לפזר את רובם. בניין הפרלמנט צפוי להיות סגור היום. 

הבנק האוסטרלי צפוי לפרסם היום את החלטת הריבית שלו. לפי הצפיות, הריבית תרד לרמה של 1% מ-1.25%. בבריטניה צפוי להתפרסם היום מדד מנהלי הרכש בתעשיית הבנייה, שלפי הערכות יעמוד על 49.3 נקודות. אחר-הצהריים נגיד הבנק המרכזי הבריטי צפוי לנאום. 

הדולר מתחזק ב-0.2% מול היואן הסיני ונסחר ללא שינוי מול הין היפני. 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988