חברת סאנדיי בין הזוכות במכרז להתקנת מערכות סולאריות על גגות בתי ספר בעיר תל אביב-יפו

המדובר בבתי הספר "רוקח" ו"גולומב", כאשר הכוונה היא להתקין בהמשך קולטים סולאריים על מספר בתי ספר נוספים ברחבי העיר ; הזוכה הנוספת במכזר - חברת ראנד

חברת סאנדיי לאנרגיה סולארית הודיעה היום (ב') כי היא זכתה במכרז להתקנת מערכות סולאריות על גגות בתי הספר "רוקח" ו"גולומב" בעיר תל אביב-יפו.

מדובר במכרז ראשון בתל אביב-יפו ובארץ לשימוש במערכות סולאריות בבתי ספר, כאשר הכוונה היא להתקין בהמשך קולטים סולאריים על מספר בתי ספר נוספים ברחבי העיר.

במכרז, שנוהל על-ידי הרשות לפיתוח כלכלי תל אביב-יפו, בראשות שרון קרן, התמודדו כשש חברות, כאשר מתוכן, זכו הצעותיהן של חברת סאנדיי ושל חברת ראנד.

"אנו רואים בפרויקט שלב ראשון בהקמת מערכת גדולה, וזאת כחלק מיישום מדיניות ראש העיר, רון חולדאי, לפיתוח מקורות אנרגיה נקיים. במקביל, אנו בוחנים פרויקטים לייצור אנרגיה נקייה באמצעות רוח", מסר קרן.

לדברי קובי דינר, מנכ"ל סאנדיי: "החברה גאה על שנבחרה במכרז להתקנת המערכות הסולאריות במערכת החינוך בתל אביב. אנו משוכנעים שבעקבות תל אביב וקריית אונו, יצטרפו ערים נוספות רבות למהלך של ניצול גגות מבני הציבור שלהן להפקת אנרגיה סולארית, חיסכון בחשמל ותרומה לאיכות הסביבה והחיים בישראל. מבני ציבור, ומוסדות חינוך בפרט, מהווים הזדמנות מצוינת בכל עיר ורשות מקומית לתחילת מימוש החזון הסולארי. המהלך משתלב בחזון החברה להיות סוכנת שינוי סביבתית-חברתית".

עוד הוסיף כי "ההחלטה החדשה של ועדת המשנה במועצה הארצית לתכנון ובנייה, להעניק היתרים מקלים למתקנים סולאריים, ללא קשר לשטח המתקן, ודאי תאיץ את תהליך ההצטיידות של רשויות מקומיות במערכות לייצור חשמל סולארי עצמי".