"אשתי תהרוג אותי": המשקיע ששם את כל הפנסיה ברוביקון

חודש אחרי מינויו למפרק, עו"ד ארז חבר עדיין רחוק מלהבין לאן זרמו עשרות מיליונים מרוביקון ■ פירמידה? זה לא יכול להיות אחרת ■ ריאיון

 עו"ד ארז חבר / צילום: יונתן בלום
עו"ד ארז חבר / צילום: יונתן בלום

חודש עבר מאז מינה בית המשפט את עו"ד ארז חבר למפרק של חברת האחזקות רוביקון של אמיר ברמלי. המשקיעים המודאגים מציפים מאז את חבר בכל דרך אפשרית - פיזית במשרד, בטלפון ובמייל. הפניות מכמירות-לב, ועו"ד חבר מציג אקראית כמה מהן.

"אני נכה צה"ל", נכתב באחד המסרונים, "מכרתי את הדירה והשקעתי את הכסף ברוביקון, כדי שאוכל לשלם מזונות. הם הציעו מסלול של ריבית חודשית. עכשיו אין לי דירה, כל הכסף ברוביקון, ואין לי ממה לשלם מזונות. הגרושה מאיימת עליי בצו מעצר".

"אנשים בהיסטריה", אומר עו"ד חבר. "יש אנשים שכל החיים שלהם הושקעו ברוביקון. הנה, לדוגמה, פגש אותי משקיע עם דמעות בעיניים וסיפר שהשקיע את כל כספי הפנסיה שלו ושל אשתו, 2 מיליון שקל, בחברה. הוא אמר שאשתו לא יודעת, וכבר שבועות שהוא לא נרדם בלילה. האיש אמר ש'אם אישתי תדע, היא הורגת אותי ומתאבדת'".

 

אתה מצליח להבין מה גרם לאנשים להשקיע ברוביקון? מי שהתפתו אמרו שברמלי מאוד כריזמטי. זה ההסבר?

"ראיתי אנשים יותר כריזמטיים בחיים שלי. אבל בכל הנוגע לגיוס משקיעים, הוא הצליח מאוד. האם אני מאמין לו? האם הוא רמאי או לא? כדי לדעת את זה יש להסתכל על המכלול: האם ההשקעות היו בלוף או אמיתיות. תשובה עוד אין, כי חלק מההשקעות טובות, אבל יש אחרות שקשה להסביר".

למשל?

"השקעה של 9 מיליון שקל בחברת הספורט המוטורי האתגרי מסלולים, שיש לה 3 רכבים; או חברת ריהוט יד שנייה שיש לה מחסן בכפר קאסם, והוזרמו אליה מעל 10 מיליון שקל. דבר שני שצריך לבדוק זה אם הוצאו כספים שלא כדין, ולפי שעה נראה שיצאו כאלה".

אתה מתכוון ליותר מ-16 מיליון שקל שהועברו לברמלי, לאשתו ולאמו?

"נכון, וזה כולל הוצאות אישיות על ביטוחים, מסעדות, נסיעות, בתי-מלון ומה לא. יו ניים איט. מתחת לכל אבן שאנו מרימים, אנחנו מוצאים שני עקרבים. עם כל כרטסת, כל נייר, אנו מגיעים להפתעות: העברות לא ברורות, כספים שעברו למקורבים וחברות שהוזרמו להן כספים".