לא מוותר למרדוק: מורטימר צוקרמן הגיש הצעה זהה לרכישת העיתון "ניוזדיי"

צוקרמן, הבעלים והמו"ל של היומון "ניו יורק דיילי ניוז", הגיש הצעה בסך 580 מיליון דולר לרכישת היומון "ניוזדיי" מלונג איילנד השייך לחברת טריביון - סכום זהה להצעה שהגישה ניוז קורפ

הבעלים והמו"ל של היומון "ניו יורק דיילי ניוז", מורטימר צוקרמן, הגיש ביום ו' הצעה בסך 580 מיליון דולר לרכישת היומון "ניוזדיי" מלונג איילנד, השייך לחברת טריביון - סכום זהה להצעה שהגישה חברת ניוז קורפ של רופרט מרדוק, כך מסרו מקורות יודעי דבר.

"ניו יורק פוסט" של ניוז קורפ הוא היריב העיקרי של "ניו יורק דיילי ניוז" של צוקרמן. לפי הצעת ניוז קורפ, טריביון תישאר עם אחזקה קטנה ב"ניוזדיי", כדי לאפשר לה לדחות את תשלום המס שיהיה עליה לשלם במקרה של מכירה מלאה. לפי המקורות, הצעת צוקרמן בנויה בצורה דומה, אך הוא מהמר על כך שההצעה תהיה אטרקטיבית יותר לטריביון, מפני שניתן יהיה להשלימה במהירות, ללא בדיקה מקיפה של רשויות הפיקוח וההגבלים העסקיים.

רויטרס דיווח בשבוע שעבר, בהסתמך על מקור מסוים, שטריביון כבר הגיעה להסכם עקרוני על מכירת "ניוזדיי" לניוז קורפ, בעסקה שתאפשר את שילוב המינהלה של הפוסט ו"ניוזדיי".

עסקה כזו עשויה לעזור לפוסט לצמצם את הפסדיו ואולי אף לעבור לרווח. מבחינת טריביון, השארת נתח קטן של מניות בידיה, תאפשר לה לדחות תשלום מס רווחי הון שהיה עליה לשלם במקרה של מכירה כוללת, כך מסרו שלושה מקורות שונים לרויטרס.

מנכ"ל טריביון, המיליארדר ואיל הנדל"ן סם זל, מבקש למכור את "ניוזדיי" ונכסים נוספים כדי לפרוע את החובות שטריביון צברה כאשר זל ועובדי טריביון רכשו אותה והפכו אותה לפרטית בעסקת 8.2 מיליארד דולר לפני מספר חודשים.

למרות שעיתונים נחשבים לתעשייה שוקעת, "ניוזדיי" נהנה מקוראים אמידים באזור לונג איילנד, ולפי כמה מקורות העיתון רווחי. מבחינת מרדוק, מיזוג של הפוסט עם "ניוזדיי" עשוי לקרב אותו לניצחון על דיילי ניוז, שנהנה בדרך כלל מתפוצה גדולה יותר.

צרו איתנו קשר *5988