הושלמה מכירת 25.1% מפעילות הקפה של שטראוס ל-TPG; תרשום רווח הון של 75 מ' ד'

המניות יוקצו תמורת כ-293 מיליון דולר ; בנוסף הוענקה ל-TPG אופציה לשנתיים לרכישת מניות נוספות בשטראוס בשיעור של כ-9.9% ; את המימון לעסקה העמיד ל-TPG בנק דיסקונט

קבוצת שטראוס הודיעה היום (ד') כי נכון ל-24 באוגוסט הושגו כל האישורים הנדרשים מהרשויות כך שהיום הושלם ההסכם והתקבלה התמורה לעסקה בין שטראוס ל-TPG Capital.

על פי ההסכם יוקצו ל-TPG מניות בשיעור של 25.1% בפעילות הקפה של קבוצת שטראוס, תמורת כ-293 מיליון דולר (הסכום כולל ריבית שנתית של 6% מתום שנת 2007 ועד מועד הסגירה הצפוי). רווח ההון הצפוי להרשם בדו"חות החברה ברבעון השלישי בגין העסקה מוערכך בכ-75 מיליון דולר.

ההשקעה בוצעה לפי שווי עסקי פעילות הקפה (לפני הכסף) של כ-1,009 מיליון דולר (או מעט מעל למיליארד דולר), המשקף מכפיל רווח תפעולי של חברת הקפה לשנת 2007 של 15.6.

בנוסף הוענקה ל-TPG אופציה לשנתיים לרכישת מניות נוספות בחברה בשיעור של כ-9.9% לפי שווי החברה הנוכחי ובתוספת ערך של כ-6% לשנה ממועד הסגירה ועד מועד מימוש האופציה ובכפוף להתאמות בגין תשלומי דיבידנדים עתידיים.

את המימון לחברת TPG העמיד בנק דיסקונט לבדו. אהוד ארנון, סמנכ"ל וראש החטיבה העסקית, בנק דיסקונט: " זוהי אחת מעסקאות המימון החשובות שנחתמו בישראל השנה ".

TPG קפיטל היא חברת השקעות פרטית המובילה השקעות בהיקפים רחבים בעולם כולו. החברה מנהלת נכסים בשווי העולה על 50 מיליארד דולר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988