לקראת הסתערות על 910

המסורת בוול סטריט נשמרה ודצמבר נסגר בנימה חיובית. מה יקרה בימים הקרובים? אנחנו עדיין סבורים שיש סיכוי לפריצה כלפי מעלה של ההתנגדות ב-910
>עדכון ל-S&P500 לקראת סיום שבוע המסחר

בתחילת השבוע התייחסנו לחשיבותו של חודש ינואר כברומטר לשנה כולה. נזכיר שכאשר מדובר בשנה שאחרי בחירות, ב-12 מתוך 14 המקרים האחרונים ניבא חודש ינואר את המשך השנה. ל-5 הימים הראשונים של ינואר יש כושר ניבוי טוב יותר בשנים רגילות וקצת פחות טוב בהשוואה לחודש כולו בשנה שאחרי בחירות. מאז 1950, כל שנה בה הסתיים חודש ינואר בירידות שערים, הדבר סימן התחלה או המשך של שוק דובי.

כתבנו שיש סיכוי שה-S&P500 יפרוץ סוף סוף את ההתנגדות ב-910 כלפי מעלה, פריצה שאמורה להימשך לכדי מהלך עליה משמעותי. בינתיים, על פי המסורת, קיבלנו מסחר חיובי בימים האחרונים של דצמבר עם תמיכה ב-850. המסחר החיובי בוודאי שלא מזיק לתרחיש השורי שלנו. לפיכך, אנחנו עדיין סבורים שיש סיכוי לפריצה כלפי מעלה של ההתנגדות.

היה ויעלה ה-S&P500 מעל 910, נערך להתפתחות של אפקט ינואר. בשלב ראשון, מהלך עליה יוגדר כתיקון למהלך הירידה שקדם לו. מבחן ההתנגדות מעל 910 הוא האזור 950-965. מהלך מעל 965 ילמד על סיכוי להמשך עליה. היעדים הקרובים יהיו 1020 ו-1100. רק מהלך של ה-S&P500 מעל 1100 ואולי רק מהלך מעל 1200 ילמד על מעבר למגמת עליה ארוכת טווח. כל עליה עד 1100, היה ותתקיים, היא בבחינת תיקון.

התמיכה המשמעותית לטווח הבינוני נשארה עדיין ב-850. מהלך מתחת ל-850 יחזיר את ה-S&P500 למסלול של ירידה. לטווח הקצר תיבחן תמיכה ב-897. מסחר מעל 897 ישמר את המומנטום החיובי.

סקטורים חזקים / מתחזקים

תעופה והגנה/ הימורים/ חקלאות / בניית בתים / כריית זהב / ביוטכנולוגיה, בריאות, תרופות / תשתיות, מים, שירותים סביבתיים / תקשורת / צרכנות קבועה / הימורים / אנרגיה נקייה, אנרגיה אטומית.

קרא הערב בטור קניון המניות:

* גם ב-2008 השיג תיק הקניון תשואה חיובית

* עדכון אסטרטגיה לקראת 2009: ".... אם בשנים האחרונות עסקנו ועסקו כולם במעמדה של סין, בפוטנציאל של ברזיל וכו', המשבר הוכיח לנו שאלו הן שאלות לא נכונות. כל השווקים קרסו ביחד ומצב כל המדינות הורע. אבל, ישנם סקטורים שהפגינו ביצועים משופרים, חוצי גבולות, וישנם סקטורים שאנחנו סבורים שיעשו כך בעתיד. המיקום הגיאוגרפי של חברה חשוב מהיבטים מסוימים ולא נתעלם ממנו אבל הגלובליזציה של מגמות הסקטורים ושל מרבית החברות בהן אנחנו משקיעים עוטפת את השיוך הלאומי של החברה. ...".

* מניה חדשה נרכשה לתיק, הוגדלה החשיפה לסקטור האנרגיה ועוד....

זיו סגל - A level 2 Chartered Market Technician. מרצה-חבר סגל במחלקה למימון, ביה"ס למנהל עסקים, המסלול האקדמי של המכללה למנהל. זיו סגל ו/או לקוחותיו עשויים להחזיק בניירות ערך או נגזרי ניירות ערך המוזכרים בטור זה. אין לראות בטור זה המלצה לרכישה או למכירה של ניירות ערך ו/או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. segalziv@gmail.com

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988