דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

10,000 מ"ר עדיין ריקים במגדל הקריה בתל-אביב

הסיבה המרכזית לכישלון היא כנראה היעדר גישה מהירה למשרדים: זה מתחיל בכך שאין די מקומות חניה, ונמשך בסידורי אבטחה קפדנים בשל קיומם של משרדי הממשלה וצורך בהחלפת מעליות בתוך הבניין

אפריקה ישראל עדיין לא מצליחה להשכיר 10,000 מ"ר במגדל היובל שבתל-אביב - כך עולה מתוצאות החברה לסיכום 2008. מגדל היובל בן 38 קומות וכולל 74 אלף מ"ר להשכרה במיקום מעולה, בצומת הרחובות דרך מנחם בגין וקפלן, סמוך ליציאת "השלום" של נתיבי איילון ותחנת הרכבת.

בניית מגדל היובל, המכונה גם מגדל הקריה או מגדל AFI SQUARE, הושלמה בסוף 2004 לגובה של 26 קומות. השטח כולו מושכר למשרדי ממשלה שונים תמורת כ-41 מיליון שקל בשנה (15.6 דולר למ"ר) ונקרא גם "קרית הממשלה". בהמשך בנתה אפריקה ישראל 12 קומות נוספות.

באותה שנה רכשה אפריקה גם 50% ממגדל היובל משותפתה מנרב. היום רשום המגדל בספרי החברה לפי שווי של 835.6 מיליון שקל, והוא נושא חוב של 650 מיליון שקל. בינואר 2009 חתמה אפריקה על הסכם למכירת 51% מהבניין למשקיעים זרים, אך עד היום לא דווח על כל התקדמות בעסקה.

הסיבה המרכזית לכישלון היא כנראה היעדר גישה מהירה למשרדים. זה מתחיל בכך שאין די מקומות חניה, נמשך בסידורי אבטחה קפדנים בשל קיומם של משרדי הממשלה, וצורך בהחלפת מעליות בתוך הבניין. *

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות