מסתמן: יידחה ערעורו של ד"ר ג'קי סרוב, "רופא הסלבריטאים"

כזכור, סרוב נדון ל-15 חודשי מאסר בגין קבלת שוחד מאסי אבוטבול ■ השופטת לסניגוריו: "אני מציעה לכם להשאיר על כנו את הערעור רק לעניין פסק הדין. אי-אפשר לברוח מזה שסרוב ביקש כסף מאסי אבוטבול"

סניגוריו של ד"ר ג'קי סרוב, מי שכונה "רופא הסלבריטאים" ונשלח לפני כחצי שנה ל-15 חודשי מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד מאסי אבוטבול, דחו היום (ג') בצהריים את הצעת נשיאת בית המשפט המחוזי, דבורה ברלינר, היושבת בראש הרכב השופטים הדן בערעור של ד"ר סרוב, למשוך את הערעור שהגיש הרופא על גזר הדין.

בדיון שהתקיים היום אמרה השופטת לסניגוריו של סרוב: "אני מציעה לכם להשאיר על כנו את הערעור רק לעניין פסק הדין (עצם קבלת השוחד). אי-אפשר לברוח מזה שסרוב ביקש כסף מאבוטבול, יש בעניין הודאה ברורה שלו והודאה של 'המתווך'".

השופטת הוסיפה בצעד חריג כי "הדברים הם חד-משמעיים. הלחץ עליו מעיד סרוב הוא פנימי וטבעי, ואין בכך משהו חריג. נראה כי סרוב לא פחד מאסי אבוטבול כמו שזה נראה". עוד אמרה השופטת: "אנחנו הולכים לכביש ללא מוצא".

בשלב זה הופסק הדיון כדי לאפשר לסניגוריו של סרוב להתייעץ עמו. לאחר זמן קצר חזרו הסניגורים לאולם כשהם דוחים את הצעת השופטת. עו"ד יהודה וינשטיין השיב: "ג'קי לא לקח שוחד, איננו מסכימים להצעת השופטת".

סרוב נשלח ל-15 חודשי מאסר בכלא

כזכור, עונש כבד מאוד הוטל על ד"ר ג'קי סרוב, מי שהיה מנהל מחלקת מיון פנימי בבית-החולים איכילוב, והורשע בקבלת שוחד מאסי אבוטבול תמורת קידום ענייניו הרפואיים. בתום הקראת גזר דין ארוך ומתעתע, גזרה עליו שופטת השלום דורית רייך-שפירא 30 חודשי מאסר, מתוכם 15 חודשים מאסר בפועל - עם קלון.

אולם בית המשפט התמלא המוני משפחה ועובדים לשעבר שבאו לתמוך ברופא שניהל את מחלקתם. כשהתקבל גזר הדין, התגובות היו המומות ונעו בין בכי לזעקות כאב. "נראה את השופטת מתמודדת עם אסי אבוטבול", אמרה רחל שוורץ שעבדה תחת סרוב בבית-החולים איכילוב. "המדינה הזו השתגעה לגמרי", הוסיף מקורב למשפחה.

בגזר הדין מתחה השופטת ביקורת על בית-החולים איכילוב. "הנאשם נחשב לרופא הסלבריטאים", אמרה, "אך שמעתי את העדים, פרופסור ברבש ופרופסור אורן, אומרים כי הוא טיפל באנשים שאף אחד לא רצה לטפל בהם. הופתעתי לגלות כי יש אנשים בבית-חולים ציבורי שאף אחד לא רוצה לטפל בהם".

"בית המשפט מאזן ומתחשב בפגיעות שעבר האדם, כמו גם הפגיעה במעמדו", אמרה השופטת במהלך הדיון. "הפרסום והחקירה המשטרתית פגעו בכבודו ובהכנסותיו, ואני מאמינה לו שחייו הפכו לגיהנום".

צרו איתנו קשר *5988