מיטב: קרנות הנאמנות גייסו בשבוע החולף כ-150 מיליון שקל

הקרנות המסרותיות רשמו גיוס יומי של כ-30 מיליון שקל - ירידה משמעותית מקצב הגיוסים של השבוע הקודם לו, שעמד על כ-100 מיליון שקל ליום ■ המנצחת הגדולה - קרנות אג"ח חברות וכללי שגייסו כחצי מיליארד שקל

הגיוסים של קרנות הנאמנות נמשכים, אך בקצב נמוך יותר, כך עולה מנתוני בית ההשקעות מיטב. עפ"י הנתונים, הקרנות המסרותיות גייסו בשבוע החולף כ-150 מיליון שקל, או קצב גיוס יומי של כ-30 מיליון שקל - ירידה משמעותית מקצב הגיוסים של השבוע הקודם לו, שעמד על כ-100 מיליון שקל ליום.

התעשייה סיכמה את השבוע החולף בפדיונות של כ-330 מיליון שקל, והקרנות הכספיות פדו כחצי מיליארד שקל. מתחילת החודש צמחה תעשיית קרנות הנאמנות בכ-1.4 מיליארד שקל, המיוחסת לגיוסים נטו של כ-200 מיליון שקל ולעליית ערך נכסי הקרנות בכ-1.2 מיליארד שקל, זאת על רקע עלייה במדד מיטב לקרנות הנאמנות בשיעור של כ-0.9%. התעשיה מנהלת נכון ל-28 בינואר כ-134.55 מיליארד שקל.

המנצחת הגדולה של השבוע - קרנות אג"ח חברות וכללי שגייסו כחצי מיליארד שקל, או קצב גיוס יומי של כ-100 מיליון שקל. הגיוסים נשמרים על קצב גבוה בזכות המשך המגמה החיובית באגרות החוב הקונצרניות, לאורך כל הדירוגים השונים.

קרנות אג"ח מדינה וצמודות מדד רשמו השבוע יציאת כספים של כ-190 מיליון שקל, בדומה לשבוע שעבר, ואילו הקרנות השקליות רשמו פדיונות גבוהים יחסית של כ-150 מיליון שקל - הפדיון השבועי הגבוה ביותר ב-5 החודשים האחרונים. מגמת הפדיונות באפיקים הממשלתיים מתחדדת, בזמן שכסף רב עובר מהן היישר לקרנות המתמחות באג"ח קונצרני, עם רצון המשקיעים לקחת סיכון גבוה יותר תמורת תשואה נאותה יותר.

הקרנות המנייתיות רשמו, לראשונה החודש, שבוע של פדיונות. חוסר היציבות בשוקי המניות גרמו לפדיונות של כ-50 מיליון שקל. הפדיונות התמקדו בעיקר בקרנות המנייתיות המתמחות במניות בחו"ל, שפדו כ-40 מיליון שקל. יחד עם זאת, מתחילת החודש הגיוסים בקרנות המנייתיות עומדים על כ-290 מיליון שקל, במה שמסתמן כאחד החודשים החזקים בתקופה האחרונה.

הקרנות הכספיות רושמות עוד שבוע חלש עם פדיונות של לא פחות מחצי מיליארד שקל. מתחילת החודש רשמו הקרנות הכספיות פדיונות כבדים של כ-1.7 מיליארד שקל. נראה, כי כל עוד ריבית בנק ישראל תישאר נמוכה, הקרנות הכספיות ימשיכו "ליהנות" מחוסר אטרקטיביות, גם בימים שמפלס הפחד עולה במעט.

צרו איתנו קשר *5988