החיים בכלא הישראלי: מרוואן ברגותי יקבל בקרוב תואר דוקטור

בכיר האסירים הפלסטיניים ומי שנחשב לראש התנזים ומייסד "גדודי חללי אל-אקצה" של הפת"ח צפוי לקבל בקרוב תואר דוקטור מאוניברסיטת קהיר

מתברר שחייהם של המחבלים הפלסטיניים המרצים עונשי מאסר כבדים בבתי הכלא בישראל, לא נעצרים: מרוואן ברגותי, בכיר האסירים הפלסטיניים ומי שנחשב לראש התנזים ומייסד "גדודי חללי אל-אקצה" של הפת"ח, צפוי לקבל בקרוב תואר דוקטור מאוניברסיטת קהיר. את הידיעה פירסם לראשונה העיתון "ג'רוזלם פוסט".

ברגותי, שנידון לחמישה מאסרי עולם, ומהווה כיום את קלף המיקוח המרכזי של ישראל במסגרת המשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט, השלים בתקופה האחרונה את עבודת הדוקטורט שלו במדעי המדינה תחת הכותרת "התפקוד הפוליטי והחקיקתי של המועצה המחוקקת הפלסטינית ותרומתה לתהליך הדמוקרטי בפלסטין בין השנים 1996-2008".

גם סמיר קונטאר סיים תואר בכלא

העבודה, הכוללת 341 עמודים, תובא לאישור בפני צוות של אנשי אקדמיה. לצורך כתיבת העבודה נעזר ברגותי בספרים רבים ובמסמכים שישראל איפשרה לספק לו בתאו. סיפורו של ברגותי אינו יוצא דופן. מאות אסירים פלסטינים נוספים לומדים במוסדות להשכלה גבוהה בתקופת מאסרם בבתי הכלא בישראל.

הבכיר שבהם, סמיר קונטאר, ששוחרר בעסקת השבויים האחרונה מול חיזבאללה ביולי 2008, במסגרתה הוחזרו גופותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר ז"ל, סיים את לימודי התואר הראשון במדעי הרוח והחברה באוניברסיטה הפתוחה. הוא אף התחיל ללמוד לתואר שני, אך לא הספיק לסיימו בארץ.

צרו איתנו קשר *5988