אנרגיות חיוביות: השר בן-אליעזר וארז דה דרזנר ישתפו פעולה

המטרה: עידוד שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ■ בן-אליעזר לארז מ"האח הגדול": "הצלחתך מהווה מגדלור שיכול להכווין עשרות אלפי אנשים אחרים בארץ"

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש אתמול (א') אחר הצהריים עם ארז דה דרזנר, ממשתתפי התכנית "האח הגדול". פגישה זו נולדה לאחר שהשר בן אליעזר הגיש יחד עם ניב רסקין את התכנית "נכון להבוקר" במסגרת יום שידורים מיוחד לפורים של גלי צה"ל לפני שבועיים. השניים ראיינו את ארז לאחר שיצא מבית "האח הגדול", והשר בן אליעזר אמר לו במהלך התכנית כי עם ישראל התרגש מאוד מדמותו המיוחדת כפי שהצטיירה במהלך התכנית. פואד סיפר לו במהלך הראיון על המטה במשרדו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, והבטיח להזמין אותו לפגישה בעניין.

ראש המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, בני פפרמן, הציג בפגישה נתונים לפיהם בישראל חיים כיום 643 אלף אנשים עם מוגבלות, מתוכם, 415 אלף (64.5%) הינם בעלי תפקוד מלא, 191 אלף (30%) בתפקוד חלקי ו-37 אלף (6%) בתפקוד מועט. שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות הולך ופוחת ככל שרמת התפקוד נמוכה יותר, ועומד על 54.8%, 24.2% ו-13% בהתאם לרמת התפקוד ובסה"כ עומד על כ-43%.

בנימין (פואד) בן אליעזר ארז דה דרזנר /צלם: יחצ
 בנימין (פואד) בן אליעזר ארז דה דרזנר /צלם: יחצ

בן אליעזר אמר לארז כי היה שמח לו היה נרתם למשימה של שילוב אנשים עם מוגבלות בקרב העסקים בישראל, כאחד שהיווה סמל להצלחה של אדם בעל מוגבלות וריגש אלפי אנשים בארץ. "הצלחתך - מהווה מגדלור שיכול להכווין עשרות אלפי אנשים אחרים בארץ. אנחנו במשרד התמ"ת, רוצים להוביל קדימה אנשים שלא הצליחו - לא בגלל שהם לא מוכשרים - אלא בגלל שלא נתנו להם את ההזדמנות הראויה להצלחה. אומר זאת בפירוש, מעסיקים בישראל לא נותנים לבעלי מוגבלויות את ההזדמנות הראויה להצליח".

דה דרזנר הודה לבן אליעזר על הפגישה ועל דבריו. "אני עברתי זאת על בשרי. כאשר השתחררתי מהצבא והיה לי קשה להתקבל לעבודה כמו שאר החיילים שמשתחררים. לא התקבלתי לשום מקום עבודה, ולכן אני רוצה להוביל כעת את הדרך בכדי שתהיה הזדמנות שווה ללקויי שמיעה ולבעלי מוגבלויות אחרים להצליח כמו כולם".

צרו איתנו קשר *5988