פרשת החניונים: יו"ר אחוזות החוף לשעבר הורשע בהפרת אמונים

דני קורן הודה בהסדר הטיעון כי פעל בחברת אחוזות החוף בענייניו של מקורבו ראובן גרוס ז"ל, זאת כשהוא נמצא בניגוד עניינים, באופן המקדם את האינטרסים של גרוס ותוך הפרת אמונים

‎‎בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע היום (ד'), במסגרת הסדר טיעון, את דני קורן, מי ששימש עד 2004 כיו"ר דירקטוריון החברה העירונית אחוזות החוף, ב-3 עבירות של מירמה והפרת אמונים בגין מעשים שביצע במסגרת בתפקידו.

במסגרת הסדר הטיעון הודה קורן כי פעל בחברת אחוזות החוף בענייניו של מקורבו, ראובן גרוס ז"ל, שכונה "מלך החניונים". זאת כשהוא נמצא בניגוד עניינים, באופן המקדם את האינטרסים של גרוס ותוך הפרת אמונים.

‏בין היתר הודה קורן כי ידע שגרוס מסתיר את בעלותו בחברות שונות שאיתן התמודד שלא כדין במכרזים של אחוזות החוף, ולא גילה זאת לחברי הדירקטוריון של החברה. עוד הודה קורן כי ביקש מגרוס שיסדר עבודה לחתנו, וזאת שעה שגרוס התמודד על מכרזים אותם מפרסמת אחוזות החוף.

‏בהסדר הטיעון הסכימו הצדדים כי יבקשו מבית המשפט להטיל על קורן עונש של 6 חודשי מאסר, שאותן ירצה בעבודות שירות; קנס של 150 אלף שקל; וכן מאסר על-תנאי.

את ההסדר הגישו עורכי הדין ערן זלר, יונתן קרמר, יעל דקל ואסתר אליאס מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

‏"פרשת החניונים" התפוצצה ב-2004 בעקבות חקירת המשטרה, שהעלתה חשד כי גרוס ניצל את קשריו בעיריית תל-אביב כדי לזכות במכרזים שונים להפעלת חניונים. ב-2008 הוגשו 10 כתבי אישום בפרשה, בין היתר נגד גרוס, שהלך בינתיים לעולמו, ונגד סגן ראש עיריית תל-אביב לשעבר, נתן וולוך.

‏עו"ד איריס ניב-סבאג, המייצגת את קורן, מסרה כי "כתב האישום המתוקן משקף באופן מידתי את חלקו המוגבל של דני קורן בפרשה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988