האפיפיור הזהיר: אסונות הטבע - בגלל הקידמה הטכנולוגית

יום אחרי שמלאו לו 84, ערך בנדיקטוס ה-16 את טקס "יום ראשון של הדקלים" הפותח את חג הפסחא ■ למיליארדי מאמיניו הוא קרא: "ניטשו את השאיפה להיות כמו האל"

לרגל חגיגות הפסחא שיציין העולם הנוצרי מחר, ערך האפיפיור בנדיקטוס ה-16 את טקס "יום ראשון של הדקלים" בקריית הוותיקן ברומא - ונשא אל מול המוני מאמינים את דרשתו החגיגית. במרכז הנאום, גינה מנהיג הכנסייה הקתולית את הקדמה והזהיר כי "האדם ישלם את המחיר על חטא הגאווה שלו, אם הוא יחשוב שהטכנולוגיה תעניק לו את כוחו של האל".

עשרות אלפי נוצרים נופפו בענפי דקל בזמן הנאום, תחת השמש ששטפה את רומא. "יום ראשון של הדקלים" מצוין על ידי הנוצרים לזכר כניסתו של ישו לירושלים, שבוע לפני שהוצא להורג בצליבה.

האפיפיור, שרק אתמול חגג את יום הולדתו ה-84, הקדיש חלק נכבד מדרשתו למערכת היחסים שבין האדם לאל, וטען כי נשקפת לה סכנה מההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות.

"עוד מבראשית ועד ימינו אנו שואפים אנשים להיות כמו האל ולהגיע לגבהים שלו באמצעות השגת כוחות משלהם. במרוצת השנים, הצליחה האנושות לצבור כל כך הרבה הישגים: אנו יכולים לטוס, לראות לדבר ולהקשיב אחד לשני בזמן אמת ממקומות שונים ברחבי העולם, ולמרות הכל - כוח הכבידה ממשיך להחזיק אותנו על הקרקע במלוא העוצמה", אמר האפיפיור ל-1.2 מיליארד הקתולים ברחבי העולם.

בני האדם רוצים להיות כמו האל?

"הפיתוחים הטכנולוגיים אכן שיפרו מאוד את חיי האדם, אך בו זמנית הם הגבירו את הרוע. אסונות הטבע האחרונים היו תזכורת, למי שהיה זקוק לה, שהאדם למרות הכל אינו כל יכול", הוא ציין - והדגיש: "אם האדם רוצה לנהל מערכת יחסים תקינה עם האל, עליו לנטוש את שאיפתו להיות כמוהו".

אחרי תום המיסה שערך, הביע האפיפיור תקווה לשלום בקולומביה - וקרא למאמיניו להשתתף בתפילת ההמונים שתיערך ביום שישי הקרוב למען הפסקת שפיכות הדמים שם.

צרו איתנו קשר *5988