שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ יתמודדו בסיבוב שני בפריימריז בעבודה

(עדכון) - הישג נאה מאוד לבוז'י הרצוג שקיבל 25% מקולות הבוחרים ■ יחימוביץ' זכתה ב-32% מהקולות, ועמיר פרץ ב-31%

מפלגת העבודה הולכת לעבר סבב הצבעה נוסף: בתום ספירת 97% מקולות המצביעים בפריימריז עלה הלילה כי שלי יחימוביץ' (32%) ועמיר פרץ (31%) יתמודדו זה מול זה בסיבוב השני שייערך ביום רביעי הבא, זאת לאחר שאף אחד מהם לא הצליח לגרוף את 40% הנדרשים על מנת לנצח כבר בסיבוב הראשון. מהמפלגה נמסר כי התוצאות הסופיות יפורסמו במהלך היום, לקראת שעות הצהריים.

התוצאות המלאות לאחר ספירת 97% מהקולות: שלי יחימוביץ' עם 32%, עמיר פרץ עם 31%, יצחק (בוז'י) הרצוג עם 25% ועמרם מצנע עם 12% בלבד.

עם צאתה ממטה הבחירות, לאחר היוודע תוצאות הסיבוב הראשון, הודתה יחימוביץ' לפעיליה, כשאמרה: "הייתה פה אמירה חדה וברורה של מה העבודה רוצה - מפלגה סוציאל-דמוקרטית וערכית. אלטרנטיבה שלטונית לממשלת נתניהו ולקדימה. העבודה בראשותי תהיה הבית האמיתי של המחאה החברתית. הקיץ הזה היה היסטורי בתולדות המדינה. נפרץ נתיב חדש שרק ממנו אפשר לכונן שלום אמיתי".

פרץ, שהגיע למקום השני, מיהר כבר לחזר אחר תמיכתם של שני המועמדים שנשרו בסיבוב הראשון, הרצוג ומצנע, וקרא להם לשלב כוחות עמו: "יש לברך את הרצוג את ההישג. הוא עבד תחת ספינים לא פשוטים שהופעלו על ידי יחימוביץ' ואני רואה בו ובמצנע שותפים לדרך במאבק נגד נתניהו.

גם הרצוג חיזק את מחנה תומכיו כשקרא להם: "היום הוכח שאני הפתעת הבחירות, כפי שהבטחתי, בניגוד לכל הסקרים והפרשנים. בימים הקרובים אתייעץ עם שותפיי בנוגע להמשך צעדנו במסגרת המפלגה". מצנע, שהגיע למקום האחרון בבחירות עם תוצאה מאכזבת, כינס אף הוא את פעיליו וחיזק אותם. אחוזי הצבעה גבוהים בסיבוב הראשון

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988