דניאל מעוז מואשם ברצח הוריו; חיפש מידע ברשת על ירושה של נרצח

דניאל ‎מעוז מואשם כי 4 שעות לאחר שדקר למוות את הוריו, נח ונורית מעוז, שב לזירה וניקה את ציפורני אצבעותיהם בסכין, מחשש שהותיר שם שרידי ‏DNA‏ שלו

‎‎לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום (ג') כתב אישום בגין רצח והשמדת ראיות נגד דניאל מעוז (28), באשמה כי לפני כחודש דקר למוות את הוריו, נורית (60) ונח (64) מעוז ז"ל, בביתם בשכונת רמות בירושלים, ואחר-כך ניסה להעלים את הראיות למעשה.

"הנאשם החליט להמית את אביו ואימו, והמיתם בדם קר, בלי שקדמה התגרות למעשה", טוענת הפרקליטות.

לדברי התביעה, את ההחלטה לרצוח את הוריו גיבש מעוז לאחר שהסתבך בחובות הימורים, ובמטרה לזכות בכספי הירושה כדי לכסותם.

כחלק מתכנון המעשה, מואשם מעוז כי קודם לרצח חיפש מידע אודות ההשלכות המשפטיות והכספיות שיהיו למעשה, ותר באתרי אינטרנט שונים אחר מידע הנוגע לרצח ולקבלת כספי ירושה לאחריו. בין היתר גלש מעוז באתרי אינטרנט שתיארו מקרי רצח שונים, ובכללם מקרה של רצח הורים על-ידי ילדיהם, ומקרה של ניסיון רצח של אישה על-ידי בנה כדי לזכות בכספי ירושה.

‎‎טשטוש ראיות

‏כתב האישום מתאר כיצד ב-13 באוגוסט בערב הגיע מעוז לבית הוריו, ובשעה 23:00 לערך לקח סכין באורך כ-30 ס"מ ממטבח הבית, ניגש לאביו, שהיה בסלון, ונעץ את הסכין מספר רב של פעמים בחלקי גופו השונים. האב ניסה להיאבק בבנו, וצעק לרעייתו להזעיק משטרה, אך ללא הועיל. לשמע קריאותיו של האב, ירדה האם לסלון. בשלב זה ניגש אליה הנאשם ונעץ את סכינו בגופה, תוך שהיא נאבקת בו וצועקת לעזרה: "הוא רוצח אותי". הדקירות הרבות גרמו למותם של נח ונורית.

‏‏לפי כתב האישום, לאחר מעשיו נטל מעוז את הסכין ושטף אותה, ובהמשך נסע לתל-אביב, שם השליך את הסכין לאחד מפחי האשפה הסמוכים לביתו.

בהמשך אותו הלילה, לאחר ששהה זמן קצר בדירות הימורים, מואשם מעוז כי בשעה 3:00 לערך נסע שנית לבית הוריו בירושלים. הוא מואשם כי ניקה בעזרת אקונומיקה את האזור בו היו מוטלות הגופות וכן את הגופות עצמן, במטרה לטשטש כל ראיה שיכולה לקשור אותו לזירה. כמו כן, נטל מעוז ממטבח הבית סכין וניקה בעזרתה מתחת לציפורני אצבעותיהם של הוריו, מחשש שנותרו שרידי ‏DNA‏ שלו. לאחר מכן לקח הנאשם מתוך תיק השייך לאביו מעל 1,000 שקל במזומן.

נחקר והכחיש

‏עם גילוי הגופות למחרת ליל הרצח, מונה צוות חקירה ביחידה המרכזית לחקירת הפרשה, וכבר בבדיקה הראשונית גילו החוקרים כי לא היו כל סימני פריצה לבית, ולא היה ברור אם נגנב דבר מה מהדירה.

צוות החקירה חקר תחילה כיווני חקירה שונים, בהם רצח על רקע לאומני. גם דניאל מעוז ואחיו התאום, ניר, נחקרו שעות ספורות לאחר הרצח, נלקחו מהם דגימות ‏DNA‏ וטביעות אצבע, והם מסרו אליבי למעשיהם בליל הרצח.

שבועות לאחר מכן נעצר שוב דניאל מעוז, אך הכחיש את החשדות נגדו. הוא אישר בחקירתו במשטרה כי נכח בזירת הרצח בזמן המקרה, אך טען כי הרצח בוצע בידי אדם אחר.

נח ונורית מעוז הם הורים לקפטנית נבחרת ישראל בכדורסל נשים בעבר, תמר מעוז-פלמון (34), כיום עוזרת מאמן נבחרת הקדטיות ועוזרת מאמנת בא.ס. רמת-השרון; לגיא מעוז (38) ולתאומים דניאל וניר. נורית מעוז כיהנה בעבר כסמנכ"לית במחלקת הפטנטים במשרד המשפטים, ונח ניהל את המרפאות המצליחות של ד"ר ראובן אקרמן ושותפו ד"ר משה קנצוקר.

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד יובל קפלינסקי מפרקליטות מחוז ירושלים. ‏‎‎‏

בא-כוחו של מעוז, עו"ד אריאל עטרי, מסר בתגובה להגשת כתב האישום כי הקשר בין דניאל לבין הוריו היה מצוין עד ליום הרצח.

"דניאל כופר מכל וכל שרצח את הוריו ומקווה שהדבר יתבהר מהר ככול האפשר ובאופן שיאפשר לו לשוב לחייו ולשקם אותם", מסר הסנגור.

צרו איתנו קשר *5988