היום ייפתח משפטו של עו"ד דניאל מעוז הנאשם ברצח הוריו

מעוז בן ה-28 מואשם ברצח הוריו נח ונורית מתוך רצון לזכות בכספי הירושה ■ על-פי כתב האישום, מעוז דקר את הוריו תוך שהם צועקים ונאבקים ואז ניקה את ציפורניהם מה-DNA שלו

משפטו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח שני הוריו בדקירות סכין ובהשמדת ראיות לצורך השגת כספי הירושה שלהם, ייפתח היום (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים. לפני ראש השנה הוגש נגדו כתב אישום חמור במיוחד, ובית המשפט האריך את מעצרו של מעוז ביותר מחודש, עד 7 בנובמבר.

מעוז סירב לדבר עם כלי התקשורת ורק שוחח בלחש עם עורך דינו, שהכחיש בשמו כל קשר למעשים המיוחסים לו. אחיו ואחותו של מעוז, ניר ותמר, הגיעו אף הם לבית המשפט, וגם הם שמרו על פנים חתומות וסירבו להגיב.

כתב האישום החמור מפרט כיצד מעוז, שהתגורר בתל-אביב ועבד כעורך דין, נהג להמר במועדוני קלפים ובעקבות זאת נקלע לחובות כבדים בסך מאות אלפי שקלים. כתוצאה מכך החליט מעוז, כך נכתב בכתב האישום, להמית את הוריו, נח ונורית מעוז, לצורך קבלת כספי הירושה.

כחלק מתכנון הרצח וממש בשעות שקדמו לו, ביצע מעוז שורה של חיפושים בגוגל במחשבו האישי העוסקים ברצח על רקע ירושות. בין היתר גלש מעוז באתרים שתיארו מקרי רצח שונים, כולל מקרה של רצח הורים על-ידי ילדיהם, מקרה של ניסיון רצח אישה על-ידי בנה כדי לזכות בכספי ירושה וגם מקרה של רצח על רקע לאומני - רצח בני משפחת פוגל באיתמר, זאת על מנת להבין כיצד לטשטש את הזירה כדי שתיראה כמו פיגוע ולא רצח על רקע פלילי.

בליל הרצח, כך מפורט בכתב האישום, יצא מעוז הנאשם מביתו בתל-אביב ונסע לבית הוריו בירושלים. הוא נכנס לבית הוריו ושהה שם זמן מה. על-פי האישום, בשלב מסוים נטל מעוז סכין באורך כ-30 ס"מ ממטבח הבית, ניגש לאביו שהיה בסלון ונעץ את הסכין מספר רב של פעמים בחלקי גופו השונים. נח ניסה להיאבק בנאשם, וצעק לנורית להזעיק משטרה.

באותה העת שהתה נורית בחדר השינה בקומה העליונה. לשמע קריאותיו של נח, ירדה נורית לסלון הבית. אז, לשון כתב האישום, ניגש אליה מעוז ונעץ את סכינו בחלקי גוף שונים של נורית, בכוונה לגרום למותה, תוך שהיא נאבקת בו וצועקת לעזרה - אך לשווא. שניהם נותרו מתים על רצפת הבית.

לאחר הרצח שטף מעוז את הסכין ובהמשך נסע לתל-אביב, שם השליך את הסכין לפח אשפה ליד ביתו. בהמשך הלילה, סמוך לשעה 3 בבוקר, נסע שוב מעוז לבית הוריו בירושלים. כתב האישום מתאר כיצד הוא נכנס לבית וניקה באקונומיקה את האזור בו היו מוטלות הגופות, וכן את הגופות עצמן, במטרה לטשטש ראיות.

פרט מזעזע במיוחד העולה מכתב האישום הוא שמעוז ניקה באמצעות סכין מתחת לציפורני אצבעותיהם של הוריו, מתוך חשש שמא הותיר שרידי DNA שלו בציפורניהם. אחרי כל זה לקח מעוז מתוך תיק השייך לאביו סכום של מעל 1,000 שקל במזומן.

צרו איתנו קשר *5988