דפני ליף: "אין צדק חברתי בלי חיסול עבדות הקבלן"

במטה המחאה החברתית מגבים את עופר עיני ותומכים בשביתה הכללית במשק ביום ב' ■ ליף: "עכשיו זה הזמן לפיתרון היסטורי ולא לדילים שמשאירים חלק מהעובדים מחוץ לצדק החברתי"

מטההמחאה החברתית בראשות דפני ליף מגבה את יו"ר ההסתדרות עופר עיני וקורא להשבית את המשק ביום ב' הקרוב.

"לא ייתכן צדק חברתי ללא העסקה ישירה של כלל עובדי הקבלן במשק הישראלי", מסרה דפני ליף. "תופעת עובדי הקבלן היא אחת הבעיות החברתיות הקשות והמכאיבות ביותר - גם כי מדובר בעובדים נטולי זכויות וכבוד וגם בשל כך שדווקא הממשלה, שאמורה להיות אחראית לאזרחיה, היא המעסיקה הגדולה ביותר של עובדי קבלן בישראל. למעשה, ישראל היא שיאנית ההעסקה של עובדי קבלן בעולם המערבי. לפנינו הזדמנות היסטורית וחד-פעמית לשנות את המצב. לא ניתן להשאיר מאחור אף עובד קבלן במאבק הזה".

במטה המחאה מסרו כי הם "שוקדים על תכנון אירועי תמיכה וסולידריות עם עובדי הקבלן בשבוע הבא".

יו"ר ההסתדרות עיני, שהכריז אמש על שביתה כללית במשק ביום ב' בשל סוגיית עובדי הקבלן, נפגש היום עם שר האוצר יובל שטייניץ במאמץ להגיע להבנות שיבטלו את השביתה. (לסיפור המלא)

"כששאלו אותנו, 'מה אתם רוצים - דיור ציבורי או חינוך חינם? פנסיה לקשישים או קיצבאות לחד-הוריות?', ידענו שאין מצב שאנחנו מוותרים לא על זה ולא על זה. זאת המהות של צדק חברתי: הוא חל על כולם", מסרה ליף. "אין צדק חברתי בלי חיסול מוחלט של עבדות הקבלן במשק הישראלי, כי לכל אדם מגיע לעבוד בכבוד ולא הגיוני שהממשלה היא המעסיק הכי גדול של עובדי קבלן בארץ. עכשיו זה הזמן לפיתרון היסטורי ולא לדילים שמשאירים חלק מהעובדים מחוץ לצדק החברתי".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988