מנצל הזדמנות? זיל פלדמן רכש בניין בניו יורק ב-170 מ' דולר

חוב בארץ, קניות בחו"ל: פולאר השקעות, חברת ההחזקה של פלדמן, חייבת למחזיקי האג"ח שלה כ-140 מיליון שקל ■ פלדמן אותת באחרונה שהחברה במגעים להסדר חוב

הסדר חוב בארץ, מסע קניות בחו"ל? זיל פלדמן, בעל השליטה בפולאר השקעות, רכש בשבוע שעבר, באמצעות קרן פרטית, נכס במנהטן בשווי 170 מיליון דולר - בניין בן 12 קומות בשכונת יוקרה. HFZ, קרן השקעות פרטית של פלדמן, רכשה את הבניין יחד עם קרן הריט האמריקנית Vornado. לפי העיתון "וול סטריט ג'ורנל", הנכס נמכר בהפסד. בעליו הקודם רכש אותו בכ-192 מיליון דולר בשיא השוק, בקיץ 2008.

הבניין, ששמו המקורי The Marquand, נבנה בתחילת המאה ה-20 וממוקם בשכונת אפר-איסט סייד היוקרתית במנהטן, בפינת שדרת מדיסון ורחוב 68 - מרחק הליכה מסנטרל פארק. הבניין כולל יחידות דיור להשכרה וכן שטחי מסחר.

"מדובר באחד המיקומים הטובים ביותר במנהטן", אמר פלדמן ל"בלומברג" ובהודעה ששחרר לכלי התקשרות בארה"ב.

בינתיים, בישראל: פלדמן אותת באחרונה למחזיקי האג"ח של פולאר השקעות שבשליטתו כי החברה במגעים להסדר חוב. פולאר, שבעבר נמנתה עם חברות ההחזקה המובילות בישראל, הודיעה לבורסה לפני כשבועיים כי לא תשלם למחזיקי האג"ח את תשלום הקרן והריבית שיועד ל-1 בינואר 2012, בהיקף של 27.4 מיליון שקל.

פולאר דיווחה כי היא פועלת להגיע להבנות עם מחזיקי האג"ח בדבר דחייה אפשרית של מועד תשלום הריבית הקרוב, ושהיא פועלת להשגת הסדר כולל, חרף אי תשלום הריבית והקרן במועד. במקביל, התקשרה החברה עם קרן אוריגו לשם קבלת הלוואת גישור לתשלום הריבית. כפי שנחשף ב"גלובס" בנובמבר 2011, פולאר השקעות פועלת להשגת הסדר חוב כולל עם מחזיקי האג"ח, שהיא חייבת להם כ-140 מיליון שקל.

מימוש נכס במנהטן

בתוך כך, הודיעו היום (א') פולאר השקעות ושותפתה אקרו נדל"ן שבשליטת משפחת ארבוב, כי החברות יממשו נכס ברחוב 51 במנהטן, שאותו רכשו לפני כשנתיים. קרן ההשקעות האמריקנית CIM - שמגעיה לרכוש את דלק נדל"ן לא הבשילו - תיכנס כשותפה בפרויקט "תוך התחייבות להשקיע עד 85 מיליון דולר בפרויקט, בעוד השותפות הישראליות אינן מחויבות להשקעות הון נוספות בפרויקט", כך מסרו החברות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988