"ארדואן חולה בסרטן סופני - נותרו לו רק שנתיים לחיות"

סערה בטורקיה בעקבות תכתובת מייל שהדליף אתר וויקיליקס מתוך מכון מחקר מדיני אמריקני בשם סטארטפור ■ במשרדו של ארדואן מכחישים: "מצבו של ארדואן טוב מאוד"

תכתובת דואר אלקטרוני שדלפה מסעירה היום (ג') את טורקיה. הודעה שנלקחה ממערכת חשבונות הדואר האלקטרוני של מכון מחקר מדיני אמריקני בשם סטארטפור טוענת שראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, חולה בסרטן סופני ונותרו לו רק שנתיים לחיות. הטענות נתקלות בהכחשות נמרצות מצד גורמים רשמיים במדינה, ובמשרדו של ארדואן טוענים שמצבו של הפוליטיקאי החזק במדינה "טוב מאוד".

השמועות על הסרטן של ארדואן החלו אחרי שראש הממשלה עבר ניתוח במעיו בחודש נובמבר האחרון, אבל הן לא הגיעו לעיתונות הטורקית עד היום, עם חשיפת המייל המדובר בעיתון "טאראף".

הודעת האי-מייל נשלחה מאחד החוקרים במכון סטארטפור האמריקני, המספק ניתוחים גיאופוליטיים בתשלום ללקוחות מיוחדים. המייל המדובר הגיע למערכת העיתון מאנשי אתר ההדלפות ויקיליקס, יחד עם עוד הודעות רבות של בכירים בחברה.

"זה לא נראה טוב"

על פי ההודעה שדלפה, הרופאים הסירו מגופו של ארדואן גידול ממאיר בגודל של 20 סנטימטרים במהלך הניתוח הראשון ב-26 בחודש נובמבר. את הניתוח האחרון, כך על פי הדיווח, הוא עבר לפני חודש. "זה לא נראה טוב. המנתח אמר שהם מעריכים שנותרו לו שנתיים לחיות", נכתב במייל שנשלח בחודש דצמבר האחרון.

מי שמסר למכון את הפרטים הוא אדם בשם פארוק דמיר, שקיבל את האינפורמציה מ"חבר ותיק" של המנתח שטיפל בראש הממשלה הטורקי. על פי המכון, המקור הזה אמין ובקיא בהתנהלות הבכירים באנקרה. עם זאת, גם דמיר וגם הרופא של ארדואן מכחישים את הדיווחים וטוענים שהם שקריים.

צרו איתנו קשר *5988