העליון: אסתי גינזבורג נהגה בשכרות - ורישיונה ישלל

רישיון הנהיגה של הדוגמנית יישלל ל-28 חודשים ■ גינזבורג טענה כי שתתה רק "בקבוק ועוד קצת", אך השופט קבע: "הרשעתה מבוססת על מכלול ראייתי"

בית המשפט העליון דחה אמש (ג') את ערעורה של הדוגמנית אסתי גינזבורג על הרשעתה בנהיגה בשכרות ועל פסילת רישיון הנהיגה שלה ל-28 חודשים. שופט העליון אליקים רובינשטיין קבע כי "המכלול הראייתי תומך במסקנה שהנאשמת נהגה כשהיא שיכורה".

גינזבורג הורשעה בבית המשפט לתעבורה בנהיגה בשכרות, נהיגה בקלות-ראש ונהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף, לאחר שגרמה לתאונה קלה בזמן שנהגה תחת השפעת אלכוהול.

"שילוב בין אופן נהיגתה, סטייתה מהנתיב וגרימת תאונת הדרכים בה היו מעורבים 3 כלי רכב, התנדנדותה בהליכה ובעמידה (לאחר כשעתיים), כל זאת לאחר בילוי לילי במועדון בו שתתה משקאות משכרים - מביא למסקנה כי הנאשמת נהגה בהיותה שיכורה", נכתב בהכרעת הדין אז.

פרקליטיה של גינזבורג לא התייאשו וערערו על הכרעת הדין לבית המשפט המחוזי ולאחר מכן גם לבית המשפט העליון. עורכי דינה של הדוגמנית, גיא שמר ושלמה ערד, טענו כי המשטרה התרשלה בבדיקת השכרות, ולכן יש צורך להפוך את בפסק הדין.

השופט אליקים רובינשטיין דחה את בקשתה של הדוגמנית. "הרשעתה", כך כתב, "מבוססת על מכלול ראייתי התומך במסקנה שנהגה כשהיא שיכורה. הרשעה המבוססת על התגבשות של מכלול ראיות ספציפיות - בכללן טיב הנהיגה ותוצאותיה, הודאתה כי שתתה משקה אלכוהולי, תוצאות בדיקת המאפיינים ואי-העלאת טענה בעניין עייפות בעקבות טיסה ב'זמן אמת' - תחומה לנסיבותיה ואינה מצדיקה מתן רשות ערעור".

לדברי השופט, ההרשעה מבוססת על מכלול ראיות ולא רק על בדיקת השכרות של המשטרה, בה הדוגמנית "התנדנדה קלות". טיב הנהיגה ותוצאותיה, והודאתה של הדוגמנית עצמה כי שתתה בקבוק וחצי ("בקבוק ועוד טיפונת", לדברי גינזבורג), הם שהובילו להרשעה.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988