חשד: חיילי צה"ל סייעו להבריח סמים בגבול עם מצרים

15 חיילים בדואים מיחידת הגששים ו-3 אזרחים נעצרו בחשד כי סייעו להבריח סמים במאות אלפי שקלים ממצרים לישראל ■ החשודים הודו במיוחס להם

היום (ב') בשעות אחר-הצהריים הותרה לפרסום פרשה חמורה, בה מעורבים, על-פי החשד, 15 חיילים בדואים מיחידת הגששים ו-3 אזרחים ישראלים, שעסקו לכאורה בהברחת סמים ובסחר בסמים. שבעה מהחיילים משרתים בשירות חובה, וחמישה נוספים משרתים בקבע.

החקירה התנהלה בחודשים האחרונים והתמקדה בסחר בסמים ובהברחות בגבול ישראל-מצרים. בצה"ל הצליחו להגיע למספר חיילים, שסיפקו על-פי החשד מידע על פרצות בגדר הגבול הנשלמת בימים אלה וכן על מארבים מתוכננים.

החיילים חשודים כי הדליפו את המידע הרגיש ל-3 מוקדים: אזרח ישראלי בדואי - שהעביר את המידע לבדואי במצרים. בעבור כל הברחה שצלחה, קיבלו החיילים המעורבים על-פי החשד סכומים הנאמדים באלפי שקלים.

היחידה המיוחדת של המשטרה הצבאית, שהובילה את החקירה, הצליחה להביא למעצרם של החיילים החשודים באמצעות סוכן מיוחד שעבד מספר חודשים, ביצע מספר פניות ובא במגע עם החיילים.

כל החשודים במעורבות בפרשה הודו בחשדות המיוחסים להם. מעצרם של כל החיילים כבר הוארך. עם זאת, במשטרה הצבאית הדגישו הערב כי החיילים אינם חשודים כי העבירו גם מידע לפעילות טרור.

"נתפסו סמים בשווי 800 אלף שקל"

"אלוף פיקוד הדרום והמפקדים בגיזרה הנחו אותנו לפעול לצמצום פעולות ההברחה", אמר הערב סא"ל גיל ממון, מפקד היחידה המרכזית ליחידות מיוחדות של המשטרה הצבאית. "פתחנו בפעולות סמויות יחד עם יחידת 'מגן' של משטרת ישראל, והגיע אלינו מידע על חיילים שסייעו להברחות. החיילים נעצרו, נחקרו, והודו והחקירה בעיצומה. הופעל סוכן, ונתפסו סמים מסוג הירואין, חשיש ואקסטזי בשווי 800 אלף שקל".

לדברי סא"ל ממון, במסגרת החקירה נתפס גם רכב שהסליק סמים בגלגל רזרבי ברכב. "מצ"ח וצה"ל יפעלו לסכל הברות סמים ולמנוע שימוש בסמים", אמר ממון.

צרו איתנו קשר *5988