הנקראות ביותר

אדרעי הודחה מיו"ר ועד עובדי הרכבת: "חצתה כל גבול"

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, הושעתה מתפקידה ■ העילה הרשמית: אדרעי סירבה להגיע לפגישות המו"מ עם ההנהלה על יישום ההסכם שנחתם לאחרונה ■ ניסנקורן: "לא הותירה ברירה" ■ ישראל כ"ץ: "מברך על ההחלטה"

פצצה בהסתדרות: יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, השעה הערב (ד') מתפקידה בוועד העובדים את יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי. בין השניים שרר מתח רב, ול"גלובס" נודע כי אדרעי נהגה להקניט את ניסנקורן בפני אנשי הסתדרות נוספים ולומר: "'אבי ניסן' לא יודע מה זה אידיאולוגיה". לפי ההערכות, ההדחה נעשתה באישורו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

ניסנקורן השעה הערב את אדרעי מתפקידה בועד העובדים באופן מיידי, יחד עם 3 חברי ועד ארצי נוספים. העילה הרשמית להדחה: לטענת ההסתדרות אדרעי סירבה להגיע לפגישות המו"מ עם ההנהלה על יישום ההסכם שנחתם לאחרונה אף שביה"ד לעבודה הורה על קיום המו"מ.

הדחה של יור ועד היא דבר נדיר למדי בהסתדרות, והפעם האחרונה שנעשתה הדחה כזו היתה גם היא ברכבת, לאחר שהיו"ר הקודם שאול עוקיש נחשד בפלילים. המהלך צפוי לזעזע מעט את הארגון, אולם העובדה שנעשה לאחר הבחירות צפויה למתן את ההשפעה.

ההחלטה על ההשעיה התקבלה עקב התנהלותה של אדרעי. נזכיר כי שיא הביקורת כלפי אדרעי היה בעת הדיונים בבית הדין לעבודה בתל אביב, לאחר שהיא סירבה להגיע לדיונים בעניין יחסי העבודה ברכבת. זאת לאחר שהתעמתה ואף נקטה בביטויים לא ראויים כלפי נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, השופטת אפרת לקסר, שאף הרחיקה אותה עם עוד חברי ועד מאחד הדיונים.

כמו-כן סירבה אדרעי להגיע למו"מ עם ההנהלה לגיבושו של ההסכם הקיבוצי על-פי ההסכמות שהושגו לפני מספר חודשים בין ההסתדרות וועד העובדים לבין ההנהלה. זאת למרות הנחיית ביה"ד לנהל מו"מ אינטנסיבי בנושא.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "במהלך השנה האחרונה חצתה יו"ר הועד כל גבול אפשרי המקובל ביחסי עבודה קיבוציים. למרות ההתנהלות הזאת, בעקבות המאבק שניהלה ההסתדרות יחד עם עובדי הרכבת נגד מיקור החוץ, נמנעה ההסתדרות מנקיטה בצעדים, על-מנת לא לפגוע במאבק. למרות התנהלותה הושג הסכם, אולם המשך ההתנהלות הבעייתית, הסירוב להופיע בדיונים בביה"ד, סירובה להופיע בישיבות המו"מ לגיבוש ההסכם הקיבוצי שהושגו והפרות נוספות, תוך הודעה כי לא תקבל עליה שום מרות של ההסתדרות, לא הותירה לי שום ברירה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הודיע הערב לאדרעי על ההחלטה להשעותה. ביום ראשון צפויה ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי לזמן את אדרעי וחבריה לשימוע לפני הדחה מתפקידיהם בוועד העובדים.

ועד עובדי הרכבת: "חברי ועד העובדים ויו"ר הוועד לא הופתעו מהדחתם ע"י ההסתדרות. מחר בבוקר תתכנס מועצת העובדים ותקבל החלטות בעניין".

ישראל כ"ץ: מברך על ההחלטה

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ, ברך על ההחלטה להשעות את אדרעי מתפקידה. שר התחבורה הביע תקווה שכעת הרכבת תוכל לצאת לדרך חדשה ולקדם את התוכניות שיביאו לשיפור ניכר בשירות לנוסעים ולהגברת הבטיחות ברכבת.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות