לראשונה מאז הבחירות במצרים: פוצץ צינור הגז לישראל

בפעם ה-15 פיצצו הבוקר חמושים את צינור הגז המצרי בסיני ■ הפעם, גז לא זרם ככל הנראה בצינור, לאחר שבאפריל החליטו המצרים להפסיק את העברתו לישראל בשל סכסוך על המחיר

חמושים פוצצו הבוקר שוב את צינור שמוביל גז ממצרים לישראל שבסיני. הפיצוץ התרחש מזרחית לעיר אל-עריש שבסיני לפני הנקודה בה מתפצל הצינור לישראל ולירדן, כך שגם אספקת הגז לממלכה הירדנית הופסקה.

"חמושים הגיעו עם טנדר עד לצינור הגז, יצרו חור בצינור, הניחו את חומרי הנפץ והפעילו אותם ממרחק", אמר גורם ביטחון רשמי בסיני לסוכנות הידיעות רויטרס. לטענת הגורם, בצינור לא זרם גז לישראל מאז חודש אפריל - לאחר שהממשל החדש במצרים החליט להפסיק את הסכם הגז, בשל מחלוקת עם ישראל על עדכון המחיר שאמורה ישראל לשלם בעבור הגז הטבעי. לעומת זאת, תושבים מקומיים באל-עריש סיפרו כי לפני שלושה ימים החל שוב לזרום גז בצינור.

עד כה אף ארגון לא נטל אחריות על פיצוץ הצינור שפוצץ בפעם ה-15 מאז החלה המהפכה נגד שלטונו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק בתחילת 2011. עד למהפכה הגז הטבעי שהוזרם ממצרים סיפק כ-40% מהתצרוכת ייצור החשמל של ישראל. לאחר הפיצוצים הראשונים הגדילה חברת החשמל את צריכת הגז הישראלי ממאגר "תטיס" בים התיכון והגבירה את השימוש בדלקים מוצקים כגון פחם.

צרו איתנו קשר *5988